بیانیه گام دوم انقلاب پیامی بکر و پرمحتوا برای نسل جدید است

ارومیه- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک پیام بدیع، بکر و پرمحتوا برای آحاد مردم به ویژه نسل جدید است.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی روز دوشنبه در دیدار با کارکنان ارتش در حسینیه تیپ ۱۶۴ پیرانشهر، اظهار داشت: امروز مسئولیت خطیر و سنگینی بر عهده جوانان کشور قرار دارد به گونه ای که این موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب نیز در کانون توجه قرار گرفته است.

وی بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راهی برای جوانان بیان کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی این بیانیه را به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صادر کردند و چالش‌ها، نقاط ضعف و قوت در آن به خوبی تبیین شده است.

وی اضافه کرد: اگرچه در این نقشه راه همه ملت ایران مخاطب قرار دارد اما در اصل بار سنگین بر روی دوش جوانان گذاشته می‌شود، یعنی کسانی که در همین متن از آنان به عنوان اصلی‌ترین ثروت و دارایی ایران نام برده شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نمونه و بدیلی در تاریخ پس از انقلاب اسلامی ندارد و باید با دقت بیشتری درباره آن تفکر شده و برای عملیاتی کردن آن گام برداشته شود.

حجت الاسلام سرایی آشکار بودن بیانیه را مهم‌ترین نکته درباره آن دانست و گفت: این بیانیه به صورت محرمانه و خطاب به مسئولان بیان نشده بلکه در معرض قضاوت عموم قرار گرفته است.

وی گفت: سرافرازی و نشاط انقلاب، امیدواری به آینده، خسته و ناامید شدن دشمن و قهرمانی و اقتدار در گام اول به سبب وجود رهبری فرزانه و مقتدر است.

انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند.
در چنین نقطه‌ی عطفی، رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» و برای ادامه‌ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده‌اند.
بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.
این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) هست» نزدیک خواهد کرد.

۷۱۲۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =