۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۰
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83368336
۰ نفر
لاهیجان در جذب اعتبارات روستایی گیلان رتبه هفتم را دارد

لاهبجان - ایرنا - مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: رتبه شهرستان لاهیجان در جذب اعتبارات روستایی و عشایری استان ، هفتم است و بانک توسعه تعاون بیشترین جذب را بین بانک های عامل داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس علیزاده روز دوشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان در لاهیجان افزود: از کل اعتبارات روستایی و عشایری پنج هزار و ۲۸۸ میلیارد ریالی استان، سهم لاهیجان ۳۶۴ میلیارد ریال معادل شش درصد سهم کل گیلان است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد ۲۲۲ طرح با مبلغ ۲۲۹ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۴۰۶ نفر معادل ۶۳ درصد از سهم تخصیصی توسط بانک‌های عامل پرداخت شده که در این خصوص رتبه لاهیجان در استان گیلان در جهت تخصیص و جذب این اعتبارات هفتم است.

وی اظهارداشت: از این پرداختی‌ها بانک توسعه تعاون با پرداخت ۱۱۸ میلیارد ریال بیشترین جذب را داشته و بانک کشاورزی با پرداخت ۸۵ میلیارد ریال رتبه دوم و پست بانک با پرداخت ۱۴ میلیارد ریال رتبه سوم و صندوق کارآفرینی امید با پرداخت ۱۲ میلیارد ریال رتبه چهارم را دارد.

علیزاده ادامه داد: دستگاه‌های اجرای که از این تسهیلات استفاده کرده و توانستند آن را جذب کنند از ۲۲۹ میلیارد ریال این مبلغ ۱۱۴ میلیارد ریال توسط صنعت، معدن و تجارت پرداخت شده که بیشترین جذب را دراین خصوص داشته و جهادکشاورزی با پرداخت ۸۲ میلیارد ریال و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با پرداخت مبلغ ۳۴ میلیارد ریال به ترتیب رتبه‌های دوم وسوم را دارند.

وی تاکید کرد: در حوزه اشتغال فراگیر از کل مبلغ اعتبار پنج هزار و ۸۷۵ میلیاردر ریال استان، اعبتار اشتغال فراگیر شهرستان لاهیجان مبلغ ۳۸۸ میلیارد ریال معادل شش و نیم درصد از سهم استان بوده و تاکنون شش طرح با ۶۶ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۵۵ نفر معادل ۱۷ درصد سهم تخصیصی را جذب کرده و در جذب این اعتبارات در استان رتبه هشتم را دارد.

علیزاده یادآور شد: پرداختی‌های دستگاه‌های حمایتی در لاهیجان از ۱۰۹ طرح با مبلغ ۴۰ میلیارد ریال، کمیته امداد با ۵۷ طرح و ۱۸ میلیارد ریال به بانک معرفی شده که ۴۰ طرح با ۱۱ میلیارد ریال تاکنون توانستند این اعتبار را جذب کنند و در بهزیستی نیز شش طرح با مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال ثبت شده که یک طرح با مبلغ ۵۰ میلیون تومان به بانک معرفی شده ولی هنوز هیچ پولی در این خصوص پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران ۱۶ طرح با مبلغ ۱۷ میلیارد ریال ثبت کرده که هشت طرح با مبلع پنج میلیارد ریال به بانک معرفی و سه طرح با ۲۵۲ میلیون تومان پرداخت شده است.

علیزاده مجموع طرح‌های های پرداختی توسط نهادهای حمایتی شهرستان لاهیجان را ۴۳ طرح با مبلغ ۱۴ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۵۱ نفر ذکر کرد.

/ ‏۶۰۲۹ / ‏‬۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =