خانه ادبیات در ارومیه راه اندازی می شود

ارومیه- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: به منظور حمایت از شاعران و نویسندگان آذربایجان غربی خانه ادبیات در ارومیه راه اندازی می شود.

محمدرضا علیزاده امام زاده روز دوشنبه در آیین تولد شاعران بهاری انجمن ادبی تشنه رود ارومیه» و سومین سالگرد تأسیس این انجمن افزود: بر اساس تصمیم هایی که در شورای اسلامی شهر گرفته شده یکی از فرهنگسراهای جدید التاسیس تحت عنوان خانه ادبیات راه اندازی می‌شود تا در خدمت اهالی شعر و ادب استان باشد.

وی اظهار داشت: اداره این مجموعه به عهده خود شاعران و نویسندگان (انجمن‌های ادبی) خواهد بود و امیدواریم این فضا موجب رونق شعر و ادب این استان باشد.

در این آیین شعرای انجمن‌های ادبی به قرائت اشعاری با مضامین مختلف پرداختند و دو نفر از هنرمندان توانمند استان هم قطعه های موسیقی اجرا کردند.

در حال حاضر ۱۸ انجمن ادبی شناسانه دار در استان فعالیت می‌کند و تشنه رود یکی از فعال‌ترین محافل ادبی به ویژه در زمینه شعر آئینی ارومیه به شمار می‌رود.

انجمن ادبی تشنه رود امسال وارد سومین سال خود شد؛ این انجمن در برگزاری رویدادهای ادبی حلقه اتصال نهادهای فرهنگی مختلف آذربایجان غربی بوده و در هم افزایی اقدام‌های ادبی استان نقش مهمی ایفا کرده است.

انجمن ادبی تشنه رود اولین جشنواره ادبی ماه را با موضوع پیامبر اکرم (ص) و دومین جشنواره ادبی ماه را با موضوع حضرت زینب (س) در سال ۱۳۹۶ با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه و اداره ارشاد ارومیه برگزار کرد.

این انجمن همچنین در سال ۱۳۹۶ عصر شعر «خاکریزهای ناتمام» را با حضور شاعرانی چون علیرضا قزوه، غلامرضا طریقی، سعید سلیمان‌پور، استاد کلامی زنجانی و دیگر اساتید کشوری و استانی برگزار کرد.

جشنواره شعر ترور با عنوان «شعری به نام ایران» در شهریور ۱۳۹۶ برگزار شد که ۳۰۰ اثر ترکی و فارسی به دبیرخانه این انجمن ارسال شده بود.

انجمن‌های ادبی در دولت تدبیر و امید فضای مساعدی برای شکوفایی و پرورش افراد مستعد در زمینه ادبیات ایجاد کرده است تا هنر و توانمندی شاعران جوان و آینده دار در این محافل به اشتراک گذاشته شده و از تجربه‌های پیشکسوتان استفاده شود.

۸۱۳۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =