تهران دومین استان محروم کشور از لحاظ فضاهای آموزشی است

تهران_ ایرنا_ سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه استان تهران برای رسیدن به میانگین کشوری نیاز به ۲۳ هزار کلاس درس جدید دارد گفت: تهران پس از سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از لحاظ برخورداری از فضاهای آموزشی است.

‌به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار ایرنا؛ سید جواد حسینی در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان تهران در سخنانی اعلام کرد: به همت خیران مدرسه ساز و دولت سالانه یک هزار کلاس درس در استان تهران ساخته می‌شود.

او ادامه داد: استان تهران بیشترین جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و همچنین میزان مهاجرت پذیری جمعیت چه در داخل و خارج کشور در تهران بالا است.

وی افزود: در استان تهران بیش از ۲ میلیون دانش آموز در ۸ هزار مدرسه با ۷۴ هزار کلاس مشغول تحصیل هستند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سرانه دانش آموزان در کلاس درس به طور میانگین کشوری ۲۴ نفر است اما در استان تهران به ۳۴ نفر رسیده است.

حسینی خاطرنشان کرد: سرانه برخورداری از فضاهای آموزشی برای هر دانش آموز در کشور ۵.۲ متر است اما در استان تهران این میزان ۴.۵ متر مربع است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش گفت: با برنامه ریزی دولت و خیران مدرسه ساز تا سال ۱۴۰۱، ۱۲ هزار کلاس درس در استان تهران احداث می‌شود.

او تاکید کرد: برای اینکه دانش آموزان نیز با فرهنگ خیران مدرسه ساز آشنا شوند باید فرهنگ مدرسه سازی را در مدارس گسترش دهیم.

حسینی همچنین از اجرایی شدن طرح آمایش سرزمینی با هدف شناسایی نقاط محروم از حیث فضاهای آموزشی خبر داد و گفت: با اجرا شدن این طرح نقاط محروم و مدارس محروم شناسایی شده و دولت و خیران می‌توانند تمرکز بیشتری در آن نقطه داشته باشند.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی برای آسان کردن فعالیت خیران مدرسه ساز اقدام‌هایی انجام دهند و وزارت آموزش و پرورش نیز با مشارکت و همکاری مناسب زمینه ساز کارهای بهتر خیران مدرسه ساز خواهد شد.

بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان تهران در سرسرای همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت تهران در حال برگزاری است.

بهداد سلیمی وزنه بردار ملی پوش و قهرمان جهان در این مراسم به پویش خیران مدرسه ساز پیوست.

تهرام /۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =