۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83368299
۰ نفر
ساخت پنج کلانتری در دستور کار پلیس قم است

قم – ایرنا – فرمانده انتظامی قم گفت: کلنگ زنی ساخت کلانتری ۱۲، ۱۳، ۱۵، قرارگاه پلیس در جمکران و همچنین کلانتری معصومیه در جوار حرم حضرت معصومه (س) از جمله طرح های در دستور کار پلیس در سال جاری است.

سردار عبدالرضا آقاخانی عصر دوشنبه در یکصد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه برخی کلانتری‌های قم در شأن این استان نیست گفت: ساختمان‌های فرسوده برخی کلانتری‌ها نیاز به بازسازی دارد که در این زمینه انتظار همکاری شواری اسلامی قم و شهرداری را داریم.

وی در ادامه اظهار کرد: حساسیت قم منجر شده تا نیروی انتظامی نیز تلاش کند با ارتقای شاخص‌های خود، پلیس را به پلیس تراز انقلاب اسلامی ارتقا دهد.

وی با اشاره به اولویت‌های سال جاری پلیس گفت: مبارزه و پیشگیری از سرقت، مبارزه بی امان با مواد مخدر و شبکه‌های خرده فروش درون شهری و معتادان متجاهر، برخورد با جرایم فضای مجازی، کاهش تصادف‌ها، ارتقای امنیت اخلاقی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین برخورد با اراذل و اوباش از جمله این اولویت‌ها به شمار می‌آید.

آقاخانی ادامه داد: معاونت پلیس فتای قم رتبه دوم کشور در پیشگری از جرایم، معاونت پلیس امنیت استان رتبه دوم و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی قم رتبه اول کشور را دار هستند.

وی با بیان اینکه کاهش ۴ درصدی سرقت و کاهش ۱۳ درصدی شرارت در خرداد ماه سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رقم خورده است گفت: کاهش ۴۸ درصدی شرارت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از جمله دستاوردهای مهم پلس استان است.

فرمانده انتظامی استان، با بیان اینکه در پیشگری و کشف مواد مخدر در سال جاری شاهد رشد قابل توجهی بوده ایم گفت: توان و امکانات نیروی انتظامی با مأموریت‌های این نیرو همخوانی ندارد ولی همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله شورای اسلامی شهر و شهرداری می‌تواند بخشی از این خلاءها را جبران کند.

آقاخانی با بیان اینکه نیروی انتظامی زنده و بیدار است گفت: پلیس در خط اول تأمین امنیت در کشور می‌باشد و مأموریت های آن بسیار متفاوت از گذشته است.

وی در پایان با بیان اینکه رصد و اشرافیت نیروی انتظامی استان در فضای مجازی بسیار قوی است گفت: اشراف پلیس فتای قم تنها به محدوده جغرافیایی این استان محدود نشده است به گونه‌ای که بتازگی باندی ۱۱ نفره را در خراسان رضوی که بیشتر طعمه‌های آن از قم بود توسط پلیس فتا شناسایی و متلاش شد.

۷۴۰۴/ ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =