تعاونی های منابع طبیعی هرمزگان، تسهیلات کم بهره دریافت می کنند

بندرعباس-ایرنا- رییس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی هرمزگان گفت: تعاونی های عضو این صندوق برای تهیه دستگاه های صنایع تبدیلی و کارگاه تولید دستگاه خشک کن و روغن گیری، تسهیلات کم بهره با کارمزد ۴ درصد دریافت می کنند.

عیسی برخورداری پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تسهیلات به تعاونی‌ها کمک می‌کند تا از خام فروشی تولیدات گیاهی جلوگیری و به ارزش افزوده محصولات اضافه و با نام تجاری همان منطقه معرفی شود.

وی افزود: صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی به تعاونی‌هایی که بتوانند در زمینه توانمندسازی و گسترش تولیدات و پرورش گیاهان دارویی شامل، آویشن، نعنا، مریم گلی، بابونه، گل گاوزبان، شیرین بیان و بادرنج فعالیت کنند تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد کرد.

این عضو فعال در زمینه حمایت از منابع طبیعی هرمزگان با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در اقتصاد آبخیزنشینان نقش مهمی دارند بیان داشت: اهداف تشکیل این تعاونی‌ها، تجمیع سرمایه تأمین نهاده‌های دامی مشترک مرتع داران و بهره برداران عرصه‌های منابع طبیعی به صورت عمده و استفاده از تخفیف در خرید و هماهنگی در بازاریابی است به طوری که بیشترین سود به تولیدکنندگان محصولات برسد.

برخورداری پور تصریح کرد: گسترش تعاونی‌ها و عضویت آنها در صندوق حمایت و توسعه از منابع طبیعی، تأثیر مستقیم بر اشتغال و ارتقا معیشت روستاییان دارد.

وی خاطر نشان کرد: تعاون از جایگاه مهمی در کشور اسلامی ایران برخوردار می‌باشد به طوری که در اسلام و قرآن کریم تأکیدات بسیاری بر اهمیت و همکاری مسلمانان در امور مختلف کار و فعالیت‌های اقتصادی شده است.

در حال حاضر ۴۷ تعاونی فعال و شرکت‌های فراگیر عضو صندوق حمایت و توسعه منابع طبیعی هرمزگان هستند.

۹۹۴۴/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =