۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83368281
۰ نفر
شورای شهر یزد در دوچرخه سواری بانوان نقش نداشته است

یزد - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به گله مندی برخی از بزرگان شهر در خصوص برگزاری ۲ مراسم دوچرخه سواری بانوان و فشن شو کودکان در یک پاساژ تجاری گفت: این اقدامات هیچ ارتباطی با شورای شهر نداشته و نسبت به برگزاری آن کاملاً بی اطلاع بوده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شورای اسلامی یزد غلامعلی سفید در جلسه تلفیق کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و معماری شورا افزود: برگزاری این ۲ برنامه، عده‌ای بدون اطلاع، برگزاری آن را مرتبط با شورای شهر دانسته اند که اعلام می‌کنم شورا هیچ نقشی نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی هم در این نشست گفت: طی سال‌های گذشته هم هیأت دوچرخه سواری در همین مکان، ویژه بانوان همایش دوچرخه سواری برگزار نموده، ولی امسال مورد انتقاد قرار گرفته، نوع نگاه هرکدام از ما به مباحث مختلف زندگی متفاوت است اما انتظار ما از جامعه باید رفتار در حد استاندارد باشد نه بیشتر یعنی همان رعایت قوانین است.

ونوس عامری افزود: در این زمینه نمی‌شود ورزش بانوان و حقوق و خواسته آنها را نادیده گرفت، برنامه در محیطی کاملاً بسته برگزار و حتی دور تا دور محوطه پارک شادی پوشیده شده بوده است و بزرگوارانی که در این مورد به شورا اعتراض داشتند و این برنامه را از سوی شورای شهر می‌دانستند ای کاش ابتدا از صحت و سقم اطلاعاتی که در اختیارشان قرار گرفته مطمئن می‌شدند و سپس قضاوت می‌نمودند.

وی ادامه داد: در خصوص برنامه یک مرکز خرید که توسط کودکان اجرا شده هیچ ارتباطی با شورای شهر نداشته و مسئولیت برگزاری با مدیران مرکز خرید بوده و حتی صدور مجوز اجرای آن هم در حدود اختیارات شهرداری و شورای اسلامی شهر نبوده است.

عامری با اشاره به اینکه باید یک مرکز فرهنگی تفریحی ورزشی ویژه بانوان در نظر بگیریم گفت: زنان توانمند و علاقه مند زیادی در استان هستند که باید پارک‌ها و فضاهای مناسب حضور آنان ایجاد گردد، من و خانم جورابی به عنوان نمایندگان بانوان پیگیر آن خواهیم بود.

الهه جورابی عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در ادامه با اشاره به همایش دوچرخه سواری بانوان گفت: این همایش در محیط بسته پارک شادی و بدون حضور آقایان برگزار شده و حتی اطراف پارک حصار کشی شد و شرکت کنندگان هم با حجاب کامل در این مراسم شرکت داشتند اما عده‌ای اطلاعات غلط به بزرگان استان داده اند.

ابوترابی عضو کمیسیون فرهنگی هم با اشاره به اینکه هر فضایی مناسب ورزش بانوان نیست گفت: مخالف ورزش بانوان نیستیم اما باید مکان خاص برای ورزش بانوان در نظر گرفته شود.

حمیدرضاقمی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد هم به آماده سازی فضاها برای بانوان اشاره و گفت: تا چه حد توانسته ایم فضای شهر و پارک هایمان را برای بانوان آماده کنیم و اگر قرار است خانواده‌ها در کنار هم و با امنیت در یک فضای باز به تفریح و ورزش بپردازند آن را بر جداسازی آقایان و بانوان اولویت بدانیم.

وی افزود: ما به ظواهر اهمیت می‌دهیم ولی امنیتی که باید برای بانوان در پارک‌ها باشد اهمیتی داده نمی‌شود. فضای ناامن فرهنگی در پارک‌ها داریم اما گوش علما را از مسائل اشتباه پر کرده اند و از مسائل اصلی غافل شده ایم.

شورای اسلامی شهر یزد ۱۱ عضو دارد.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =