استاندار: تهران به ۱۲ هزار کلاس درس نیاز دارد

تهران_ ایرنا_ استاندار تهران گفت: این استان به ۱۲ هزار کلاس درس جدید نیاز دارد که برای ساخت این مدارس به ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

‌به گزارس ایرنا؛ انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در سخنانی بیان کرد: استان تهران با کمبود فضاهای آموزشی و درمانی مواجه است و به ازای هر یک هزار نفر در شهر تهران یک و شش دهم درصد تخت بیمارستانی داریم و میانگین کشوری هم همین عدد است اما در شهرستان های استان تهران به ازای هر یک هزار نفر شش دهم درصد تخت بیمارستانی داریم.

استاندار تهران ادامه داد: در جلسه اخیر با شهرداران مناطق ۲۲ گانه مکلف شدند در هر منطقه ۲ قطعه زمین برای احداث مدرسه واگذار شود و همچنین وزارت راه و شهرسازی نیز زمین هایی برای احداث مدرسه در شهرستان ها شناسایی و واگذار کند.

محسنی بندپی تصریح کرد: دولت توجه ویژه ای به امر مدرسه سازی دارد اما حجم کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران زیاد است و نیاز به فعالیت خیرین مدرسه ساز داریم.

* * توجه به آموزش و پرورش ابتدایی ضروری است

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش منشا تحولات است گفت: پایه ابتدایی مهمترین پایه آموزشی است چرا که انسان در این مقطع تحصیلی به رشد و تکامل دست پیدا می کند و در این مقطع باید امکانات مناسب آموزشی وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش همواره منشا تحول بوده و اگر تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور به آن توجه کنند رشد علمی کشور افزایش می یابد.

محسنی بندپی یادآور شد: وظیفه حاکمیتی نیز ایجاد آموزش پایه و برقراری امنیت و بهداشت برای مردم است و سایر بخش ها باید به بخش خصوصی واگذار شود.

تهرام / ۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =