کنگره مشاهیر کرد فرصتی برای معرفی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: یکی از فرصت‌هایی که در کنگره مشاهیر کرد وجود دارد، امکان تبادل تجربیات و معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه‌های استان است.

بهمن مرادنیا عصر دوشنبه در نشست با جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در این کنگره چهره‌های شاخص کشوری و بین المللی حضور دارند و زمان مناسبی است تا دستاوردهای پژوهشی و آموزشی استان معرفی و زمینه برای توسعه تبادلات فراهم شود.
وی با تاکید بر لزوم بازدیدهای علمی دانشجویان استان از مراکز و واحدهای تولیدی و صنعتی استان، افزود: تقویت این ارتباط می‌تواند هم در ایجاد انگیزه برای دانشجویان و هم امکان ارائه راهکارهای علمی و پژوهشی برای رونق تولید مؤثر باشد.
مرادنیا به مشکل بومی گزینی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هم اشاره و اضافه کرد: مکاتباتی برای تعدیل و یا حذف این مساله انجام شده که امیدواریم عملی شود.
استاندار کردستان نگاه مسئولین استان به دانشگاه را نگاه ویژه ای دانست و گفت: از هیچ کمکی برای توسعه دانشگاه که محور توسعه جامعه است، فروگذار نخواهیم کرد.
وی لزوم هدفگذاری برای پیشبرد امور دانشگاه را ضروری اعلام کرد و اظهار داشت: نشست‌هایی از این قبیل تداوم می‌یابد تا از نظرات دانشگاهیان برای توسعه استفاده شود.
مرادنیا، به دیدار هفته قبل جمعی از مسئولین استان با رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان مبنی بر جبران عقب ماندگی‌های کردستان، اشاره کرد و افزود: برخی معضلات اساسی استان در بخش کشاورزی به اطلاع ایشان رسیده و در بخش آموزش عالی نیز این امکان فراهم شده است.
وی ورود فعالانه به بحث آسیب‌های اجتماعی از انتظارات جامعه از دانشگاه ها اعلام کرد و افزود: تأثیر پذیری و انتظار جامعه از دانشجویان و اساتید دانشگاهی بیشتر است و لذا ورود به این مسائل به ویژه در مناطق حاشیه شهرها می‌تواند، گام مؤثری در کاهش آسیب‌ها باشد.
۹۹۳۷ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =