۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83368263
۰ نفر
هاشمی: انتصابات حق شهردار است

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتقاد برخی اعضای شورای شهر از انتصابات شهردار تهران گفت: من به اعضای شورای شهر می گویم این اختیار ایشان است که انتصابات داشته باشند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شهرنوشت؛ محسن هاشمی در دومین همایش فصلی مدیران شهرداری افزود: ما نباید در مسأله انتصابات دخالت کنیم و اگر مشورت از ما نگرفتند هم حق شهردار است.

وی با بیان اینکه مشورت می تواند فضای همدلی را بیشتر کند، گفت: امیدوارم در دو سال باقی مانده بتوانیم مسائل شهر را پیش ببریم.

**امیدوارم در کنار شهردار مسایل و مشکلات شهر را رفع کنیم

هاشمی در ادامه اظهار داشت: لازم است تاکید کنم وقتی مدیری انتخاب می کنیم باید ما اعضای شورا و همه همکارانش در جهت پیگیری اهداف شهر و وظایفی که بر عهده اش است، از ایشان حمایت کنیم.
وی افزود: گاهی شایعاتی درباره شهردار در سایه و یا عدم رضایت اعضای شورای شهر از انتصابات شنیده می شود.

وی با بیان اینکه باید جلوی این شایعات گرفته شود، گفت: همانطور که جناب آقای حناچی مقتدرانه فعالیت می کنند ما هم امیدواریم در کنار ایشان مسائل و مشکلات شهر را دنبال کنیم.

**مشکل نقدینگی مانع کلنگ زدن پروژه های بزرگ

هاشمی خاطرنشان کرد: هم اکنون به دلیل مشکلات نقدینگی نمی توانیم پروژه های بزرگ را شروع کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از نظر من بد نیست کلنگ آن را بزنیم، گفت: یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی کنیم که در اواخر دولت ایشان حتی بعد از دوم خرداد چند پروژه بزرگ کلنگ زنی شد.

هاشمی ادامه داد: من لیست پروژه های اجرا شده در این سال ها را نگاه می کردم به جز اتوبان تهران شمال تمامی پروه های مربوطه ولو با تاخیر افتتاح شده است.
وی افزود: فکر می کنم اگر شهر نیازی دارد اشکال ندارد که کلنگش را بزنیم و در ادامه برای تامین منابع آن تلاش کنیم.

هاشمی با بیان اینکه بعضی پروژه ها در حد مطالعات و یا تجهیز کارگاه و تملک است، گفت: می توان این پروژه ها را کلنگ زد تا بقیه کارها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: حداقل کار ما این است پروژه های موجود در شهر را تمام کنیم تا مردم احساس رضایت کنند.

**انتقاد از نحوه فعالیت قطار تهران-رشت
هاشمی با انتقاد از نحوه فعالیت قطار تهران – رشت گفت: در هفته گذشته اجلاس روسای شوراهای شهر در رشت بود و چون مسیر راه آهن تهران – رشت فعال بود من ۷:۴۵ به همراه چند تن از اعضای شورای شهر تلاش کردیم با قطار به آنجا برویم و فرضمان این بود که این مسیر با قطار طی دو تا سه ساعت طی خواهد شد اما قطار با سرعت ۶۰ کیلومتر حرکت می کرد و این نارضایتی مسافران را به همراه داشت.
رییس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: این پروژه با بیش از ده هزار میلیارد تومان هزینه راه اندازی شده است و برای حل سرعت قطار هم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان لازم است اما چرا این هزینه نمی شود تا لااقل مردم رضایت داشته باشند و از مسافرت به شمال با قطار استقبال کنند.
هاشمی گفت: باید در شهرداری مواظبت کنیم پروژه هایی که راه می افتد حداقل رضایت را به همراه بیاورد.


**هزینه برای خدمات دهی در مترو و اتوبوس، رضایت مردم را در پی دارد

هاشمی با اشاره به تماس هایی مبنی بر عدم فعالیت کولرهای اتوبوس و مترو و کلافگی مردم در این خصوص، تأکید کرد: هزینه کردن برای این کارها زیاد نیست و باید از همین راه ها تلاش کنیم رضایت مردم جلب شود.

**رخواست از شهردار برای اتمام پروژه های نیمه تمام

هاشمی با اشاره به برخی پروژه های در آستانه افتتاح شهرداری تهران، از شهردار تهران خواست که این پروژه ها را به نتیجه برساند.
وی با انتقاد از حل نشدن مشکلات افتتاح این پروژه ها گفت: پروژه روگذر چمران، پروژه شهید رستگاری با ۸۵ درصد پیشرفت، پروژه پایانه شهر با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، را از جمله پروژه های دانست که متوقف است و باید زودتر به نتیجه برسد.

هاشمی با تاکید بر اینکه پارکینگ هایی داریم که با روش های مشارکتی و با یک طبقه فعالیت تجاری می تواند ساخته شود، گفت: در زمانی هستیم که نمی شود قبول کنیم که پارکینگ نیایش یا پل رو گذر بعد از ۴ سال تمام نشده باشد.

**پیگیر قول مدیران کشوری درخصوص حمل و نقل عمومی باشیم

هاشمی با اشاره به بازدید مقامات عالیرتبه از پروژه های متروی شهرداری گفت: این بزرگواران وقتی بازدید از بخش های مترو آمدند قول هایی دادند که اگر پیگیری شود نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان آورده دارد.
وی تأکید کرد: حال برای تحقق آن باید هر کاری بکنیم.

تهرام/۷۲۴۴//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =