حدود سه هزار میلیارد ریال تسهیلات به روستائیان کرمانشاه پرداخت شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: از ابتدای طرح پرداخت تسهیلات به روستائیان و عشایر تاکنون 2 هزار و 922 ملیارد و 70 میلیون ریال در استان به این افراد پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن عزیزی عصر دوشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این مقدار تسهیلات به سه هزار و ۱۳۳ طرح پذیرش شده در بانک ها پرداخت شده است تا رتبه اول کشور را داشته باشیم.

وی همچنین میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در پرتو پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی و عشایری استان کرمانشاه را نیز پنج هزار و ۵۶۸ فرصت شغلی عنوان کرد.

عزیزی در ادامه بیشترین تسهیلات پرداختی را متعلق به شهرستان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: تاکنون ۸۴۹ میلیارد و ۳۴۷ میلیون ریال به روستائیان و عشایر مرکز استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه ادامه داد: شهرستان های اسلام آبادغرب با ۲۸۶ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال و هرسین با ۲۴۵ میلیارد و ۳۰۹ میلیون ریال در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

وی همچنین بیشترین اشتغال ایجاد شده پس از پرداخت تسهیلات روستایی را متعلق به شهرستان هرسین عنوان کرد و گفت: در این منطقه یک هزار و ۱۸۷ فرصت شغلی ایجاد شده است.

عزیزی گفت: شهرستان های کرمانشاه با ۷۶۴ فرصت شغلی و گیلانغرب با ۶۵۲ فرصت شغلی نیز به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

اخبار مرتبط