روزنامه چینی: تنها راه مقابله چین با آمریکا تسلیم نشدن است

پکن- ایرنا- روزنامه مردم ارگان حزب حاکم کمونیست چین نوشت تنها راه مقابله چین با آمریکا در جنگ تجاری، تسلیم نشدن در برابر این کشور و مصالحه نکردن است.

این نشریه روز سه شنبه در گزارشی تحلیلی آورده است برخی می‌گویند که اگر چین می‌خواهد رشد و توسعه پیدا کند و منافعش تأمین شود باید با آمریکا سازش کند اما این اظهارات گستاخانه و نادرست است.

روزنامه مردم می‌نویسد که درگیری میان چین و آمریکا دیگر به آن سادگی که دیده می‌شود، نیست بحث دو کشور فقط تجارت نیست موضوع باید به دقت ریشه یابی شود همه تلاش آمریکا برای فشار وارد کردن بر چین با هدف تسلیم کردن این کشور است.

روزنامه ادامه می‌دهد که آمریکا دیگر راه مفری برای چین باقی نگذاشته است این کشور هر روز بر فشارهای بی امان خود می‌افزاید همه این کارها برای تسلیم کردن چین است راه پکن تسلیم شدن نیست و این مصالحه هرگز باعث رشد نخواهد شد.

مردم نوشت که آمریکا می‌خواهد ما هویت و حق حاکمیت خود را فدا کنیم و تسلیم شویم اما این راه جایگزین برای چین محسوب نمی‌شود.

روزنامه اضافه کرد که آمریکا می‌خواهد برای همیشه آقای دنیا باشد تصمیم گیرنده اصلی برای کشورها باشد در واقع خفه کردن چین به معنای جلوگیری از رشد این کشور است برای چین راهی بجز مقاومت و مقابله وجود ندارد.

نشریه تاکید می‌کند که تجربه تاریخی نشان داده است که سازش با آمریکا جز مخمصه‌های بیشتر دستاورد دیگری ندارد ژاپنی‌ها یک بار تسلیم خواسته‌های آمریکا شدند و نتیجه آن جز زیاندهی بزرگ برای شرکت‌های اقتصادی، تجاری و فنی این کشور نبود.

مردم خاطر نشان کرد که چین دارای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت و فنآوری های پیشرفته و منابع بسیار است و هرگز آنها را فدا نخواهد کرد اینها ملزومات پیشرفت و رشد هستند و همه را در اختیار دارد.

روزنامه تاکید کرد که رشد و توسعه بجای سازش راه اصلی است چین درهای کشور را به روی دنیا بازتر می‌کند و تا آخر با آمریکا مبارزه می‌کند.

مردم نوشته است: آنهایی که فکر می‌کنند با سازش می‌توان به پیشرفت رسید سخت در اشتباه هستند و وقت آن است که از این خواب خرگوشی بیدار شوند و واقعیات را بهتر ببینند.

رسانه‌های چین با نزدیک شدن به زمان دیدار سران این کشور و آمریکا در اوزاکا ژاپن و در حاشیه اجلاس سران گروه بیست هجمه گسترده‌ای علیه واشنگتن آغاز و گزارش کرده‌اند که آمریکا اگر می‌خواست مسائل حل شود در چنین شرایطی هرگز شرکت‌های چینی را تحت تحریم‌های تازه اش قرار نمی‌داد.

آمریکا بتازگی اعلام کرده است که ۵ شرکت فنآوری چین را نیز از بازار این کشور محروم خواهد کرد و مورد تحریم قرار خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =