۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83368223
۰ نفر
مجلس قانونگذاری فلسطین خواستار لغو نشست ضد فلسطینی منامه شد

تهران-ایرنا- معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین روز دوشنبه نشست ضد فلسطینی منامه را یک جنایت سیاسی خواند و از پادشاه بحرین خواست که این نشست را به سرعت لغو کند.

به گزارش پایگاه خبری "فلسطین الان"، احمد بحر معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین با صدور بیانیه ای در ادامه تاکید کرد: اراضی کشورهای عربی نباید دستخوش فتنه یا تبدیل به مکانی برای توطئه چینی علیه آرمان فلسطین و نابودی هویت ملی فلسطینیان شوند.

بحر نشست اقتصادی بحرین را "نشست فتنه و توطئه" نامید و آن را یک جنایت تمام عیار سیاسی و اخلاقی و انسانی توصیف کرد.

این مقام فلسطینی از کشورهای عربی خواست با تحریم این نشست، به احساسات ملی فلسطینی ها احترام بگذارند و به دولت نژادپرستانه ترامپ و اشغالگران اسرائیلی اجازه ندهند که حقوق و اصول ملی فلسطین را زیر پا بگذارند.

بحر تصریح کرد: کشورهایی که در این نشست شرکت می کنند و برای تحقق وعده های مالی آمریکا یاری می رسانند، در نهایت چیزی جز ذلت و ناکامی عایدشان نخواهد شد و بهای نادیده گرفتن حقوق و اصول ملت فلسطین و ارزش های ثابت امت اسلامی را پرداخت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: نشست بحرین چیزی بیشتر از یک تبلیغات رسانه ای پوچ و توخالی نیست. این نشست و سایر نشست هایی از این دست، هرگز در سایه ایستادگی ملی فلسطینی ها به موفقیت نخواهد رسید.

بحر گفت: ملت های عربی و اسلامی مخالف هر گونه عادی سازی روابط با اشغالگران هستند و مواضع برخی از دولت های عربی را که دست دوستی به صهیونیست ها داده اند و متحد آمریکا شده اند، نمی پذیرند.

معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین از ملت های عربی و اسلامی خواست که فردا در اعتراض به عادی سازی روابط با اشغالگران و نشست بحرین و معامله قرن به خیابان بیایند.

وی تاکید کرد که فلسطینیان همچنان به اشکال مختلف مقاومت خود از جمله برگزاری راهپیماهایی بازگشت برای دفاع از حقوق و اصول ملی شان ادامه خواهند داد.

نشست بحرین در ارتباط با طرح موسوم به معامله قرن آمریکا ۲۵ و ۲۶ ماه جاری میلادی (۴ و۵ تیر) در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد.

کارشناسان، نشست منامه را زمینه ساز اجرای طرح موسوم به معامله قرن "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا می‌دانند که از سوی "جرد کوشنر" داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می‌شود.

این طرح حق بازگشت آوارگان فلسطینی را نادیده می گیرد.

فلسطینی ها و بسیاری از ملت های مسلمان دیگر از جمله مغرب و بحرین در اعتراض به این طرح طی روزهای اخیر بارها تظاهرات کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =