مردم قزوین به نیازمندان ۶۲۰ میلیارد ریال کمک کردند

قزوین - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: پارسال مردم استان بیش از ۶۲۰ میلیارد ریال به نیازمندان در قالب طرح‌های مختلف کمک کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی کمیته امداد استان قزوین، فرزاد فرهادی در تکمیل این خبر گفت: این میزان کمک نسبت به سال ۹۶ از رشد حدود ۱۰ درصدی برخوردار بوده است.

فرهادی افزود: مردم استان در این مدت بیش از ۶۲ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند که بیش از ۱۰ درصد از کمک‌های مردمی را شامل بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گفت: با توجه به اینکه عوارض عبور از آزادراه‌های استان الکترونیکی شده و دیگر خودروها در عوارضی‌ها توقف نمی‌کنند، صدقات جمع آوری شده در استان قزوین ۱۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین میزان صدقات مردمی که از طریق کد دستوری # ۰۲۸*۸۸۷۷* جمع آوری شده هم در حال افزایش است یعنی مردم نیکوکار با پرداخت صدقه الکترونیکی بیشتر آشنا شده و تمایل به پرداخت غیر حضوری پیدا کرده اند.

فرهادی توضیح داد: صدقه الکترونیکی از طریق شماره گیری کد # ۰۲۸*۸۸۷۷* با تلفن همراه پرداخت می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به صندوق های صدقات به صورت فیزیکی نیست.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تصریح کرد: پرداخت الکترونیکی از طریق شماره گیری کد # ۰۲۸*۸۸۷۷* منحصر به پرداخت صدقه نیست و مردم نیکوکار حتی برای پرداخت کمک در سایر طرح‌ها نیز امکان مساعدت را دارند.

وی یادآور شد: در روش پرداخت الکترونیکی صدقات سرعت جمع آوری و هزینه کرد این کمک‌ها افزایش می‌یابد و هزینه‌های جاری جمع آوری صدقات نیز کمتر می‌شود.
۶۱۰۱