خیرین مدرسه ساز استان تهران 200 میلیارد تومان کمک کردند

تهران_ ایرنا_ مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در سال گذشته خیرین مدرسه ساز این استان ۲ هزار میلیارد ریال تعهد مالی داشتند.

‌به گزارش ایرنا؛ علی شهری عصر دوشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران بیان کرد: با توجه به تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان بر علیه کشورمان خیرین مدرسه ساز سال گذشته نسبت به سال قبل ۳ برابر بر تعهدات مالی خود افزودند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران ادامه داد: این استان با ۴۲ دانش آموز در هر کلاس بالاترین تراکم دانش آموزی را دارد.

وی تصریح کرد: در استان تهران ۸ هزار و ۵۰۰ کلاس فرسوده و ۱۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس که نیازمند مقاوم سازی است وجود دارد.

شهری در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره عزیز تازه درگذشته محمد رضا حافظی نیز گفت: این خیر مدرسه ساز تجلی اخلاق؛ صبر؛ متانت؛ کار خیر و عشق به میهن بود و پایه گذار خیرین مدرسه ساز در کشور شد.

** ۴۰ درصد مدارس تهران توسط خیرین احداث شد

همچنین رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز شهر تهران نیز در این مراسم گفت: ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور و یک هزار خیر مدرسه ساز در خارج از کشور فعال هستند که این خیرین ۴۰ درصد مدارس کلانشهر تهران و شهرستان‌ها را احداث کردند.

امیر نعمت بنی آدم افزود: ۱۶۰ هزار کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور احداث شد.

به گفته وی؛ اگر جامعه خیرین مدرسه ساز نبود مدارس الان بصورت ۳ و ۴ شیفته اداره می‌شد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز شهر تهران ادامه داد: کلانشهر تهران از مدارس زیادی با قدمت بالای ۵۰ سال برخوردار است که امسال بنا داریم بخش زیادی از این بناها را تخریب و بازسازی کنیم.

وی یکی از مشکلات جدی مدارس شهر تهران را در منطقه ۲۲ اعلام کرد و گفت: در این منطقه ساختمان‌های مسکونی زیادی احداث شده که باید فکری برای احداث مدرسه کرد و در این منطقه با کمبود مدرسه مواجهیم.

بنی آدم با گرامیداشت یاد و خاطره محمد رضا حافظی نیز گفت: آن مرحوم بیست سال قبل در زمانی که خداوند پسرش را به امانت برد با ساخت مدرسه‌ای به نام او پایه گذار جامعه خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور شد.

** استان تهران محروم‌ترین استان کشور است

همچنین رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران نیز در این مراسم گفت: تصور خیلی سخت است که در پایتخت کشور و شهرهای اطراف آن مدارسی با قدمت بالای ۵۰ سال وجود دارد و در کلاس‌های این مدارس بیش از ۴۰ تا ۵۰ دانش آموز بصورت ۲ تا ۳ شیفته تحصیل می‌کنند.

سید هادی موجانی افزود: هر سال در استان تهران به جمعیت دانش آموزی افزوده می‌شود و شهرهای اطراف تهران نیز با جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفری مواجهیم.

وی ادامه داد: مدارسی در استان تهران وجود دارد که در ۳ مقطع و در چند شیفت اداره می‌شوند و به همین منظور شهرستان‌های استان تهران از حیث فضاهای آموزشی در کشور محروم هستند.

این خیر مدرسه ساز تاکید کرد: فعالیت خیرین مدرسه ساز در شهر تهران و شهرستان‌های آن قابل توجه بود اما با توجه به حجم زیاد دانش آموزی باید فعالیت بیشتری در استان تهران انجام شود.

در این مراسم کلیپ فعالیت ۲۰ ساله خیر مدرسه ساز محمد رضا حافظی فردی که ۲۰ سال عهده دار ریاست مجمع خیرین مدرسه ساز کشور را بر عهده داشت پخش شد.

بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با شعار ایمن سازی مدارس با حضور جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز استان در سالن همایش‌های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛ استاندار تهران و مدیران آموزش و پرورش برگزار شد از خیرین مدرسه ساز استان تهران تجلیل شد.

تهرام/‏/‏۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =