فرماندار مراغه: مشکلات منطقه آرال با مشارکت دستگاه های اجرایی قابل حل است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با بیان اینکه منطقه آرال ما بین قره برقع و انتهای محدوده شهری قرار گرفته است، گفت: این منطقه با جمعیت رو به رشد بیش از یکهزار و ۸۰۰ نفر دارای ظرفیت های بالایی است و مشکلاتش با مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان قابل حل است.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات این منطقه افزود: این منطقه با توجه به تقسیمات بخشی از روستای قره برقع بوده و حل مشکلات و تکلیف این منطقه از جمله اولویت‌های دهیاری قره برقع و شهرداری مراغه است.
وی اعلام کرد: عملیات آسفالت ریزی و جدول گذاری راه اصلی منطقه آرال بزودی و با مشارکت بنیاد مسکن، دهیاری و شهرداری مراغه آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: احداث پل ورودی منطقه، احداث مسجد و اجرای شبکه آب و فاضلاب با همکاری ادارات و مشارکت مردمی از جمله دیگر پروژه‌های برنامه ریزی شده در جهت عمران و آبادانی آرال است.
فرماندار مراغه بهره مندی بیشتر منطقه آرال از اجرای طرح‌های عمرانی را ضروری دانست و افزود: متأسفانه بیشتر منازل مسکونی منطقه آرال فاقد مجوز ساخت و محلات آن نیازمند عقب کشی هستند.
بخش مرکزی مراغه با ۷۴ روستا دارای ۶۸ هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با ۲۴۵ نفر عضو و ۵۷ روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰