تهیه پیوست فرهنگی در برگزاری نمایشگاه ها و همایش ها ضروری است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: تهیه پیوست فرهنگی در برگزاری نمایشگاه ها و همایش ها جزء الزامات ذکر شده در دستورالعمل جدید عفاف و حجاب است و بر اساس دستورالعمل جدید، همه نمایشگاه ها و همایش های استان از این پس پیوست فرهنگی خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: دستورالعمل جدید ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ابلاغ شده است و از تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان درخواست می‌شود در جهت ترویج، تبلیغ، معرفت افزایی و نهادینه سازی فرهنگ اصیل و متعالی ایرانی و اسلامی در حوزه حجاب و عفاف، برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی با اشاره به بازرسی و ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه‌ها در حوزه رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب گفت: دستگاه‌های برتر استانی در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب هفته آینده معرفی خواهند شد.

وی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای آمرین به معروف و ناهیان از منکر و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در جهت نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جزو اولویتها و ضروری است.

مصطفوی اضافه کرد: باید بسترسازی مناسبی برای اشاعه فرهنگ متعالی امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد تا مردم با ابعاد مختلف این فرایض آشنا شوند.

وی گفت: ظرفیت‌های ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیز باید در سطح جامعه به صورت دقیق شناسایی شود.

امر به معروف و نهی از منکر ۲ فریضه از فروع دین مبین اسلام بوده که بارها بر اجرای آن در آیات قرآن کریم تاکید شده است.
بر اساس «رساله‌ی آموزشی» احکام و مسائل شرعی مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نیز امر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به کار نیک واداشتن و از کار زشت بازداشتن.
امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرایض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می‌رود و افرادی که این فریضه‌ی بزرگ الهی را ترک می‌کنند یا در برابر آن بی‌تفاوتند گناهکار خواهند بود و کیفری سخت و سنگین در انتظار آنان است.
امر به معروف و نهی از منکر نه تنها به اتفاق فقهای اسلام واجب است، بلکه اصل وجوب آن جزو ضروریات دین مبین اسلام به شمار می‌آید.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha