دستگاه قضا نماد اراده نظام اسلامی برای احقاق حقوق است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی در پیامی به مناسبت هفته قوه قضائیه بر نقش و کارکرد دستگاه قضایی به عنوان مهمترین نماد اراده نظام اسلامی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت تاکید کرد.

به گزارش ایرنا محمد مهدی شهریاری روز دوشنبه با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب، فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران این قوه به ویژه در استان تبریک گفت و از تلاش آنان در گسترش عدالت قدردانی کرد.

وی در این پیام آورده است: توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حرکت جامعه در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی بیش از هر چیزی نیازمند بسط و گسترش عدالت است تا با خلق امنیت اجتماعی بساط ظلم و تبعیض را از جامعه بزداید.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی مسوولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده دار است، افزوده است: بی تردید انجام این رسالت خطیر در سایه استقلال قضایی و به دور از ملاحظات حزبی و جناحی موجبات اعتماد عمومی و امنیت اجتماعی را فراهم می‌سازد.

وی در این پیام می‌افزاید: در مسیر تحقق جذب سرمایه اجتماعی به عنوان یکی از رویکردهای اساسی دولت به طور قطع سهم ارزنده و مهم دستگاه قضایی در تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی برای مردم بسیار برجسته است.

شهریاری گفت: برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی امروز در جامعه به عنوان مطالبه‌ای جدی مطرح شده است و می‌تواند در کنار تقویت شفاف سازی دستگاه قضا زمینه‌های بسط و تحکیم سرمایه اجتماعی و رضایت عمومی را بیش از پیش مهیا سازد.

وی در این پیام با قدردانی از فعالان این قوه آورده است: هفته قوه قضائیه را به مجموعه متعهد این قوه، رئیس کل دادگستری، دادستان، قضات شریف، معاونان تلاشگر قضایی، کارمندان و اعضای شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی که در امر حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید، پیشگیری از جرم، برخورد قاطع با متخلفان و قانون شکنان، رسیدگی به دعاوی و ایجاد صلح و سازش تلاش‌های خالصانه ای داشته‌اند تبریک عرض کرده و موفقیت و تاییدات الهی در مسیر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای همه آنان از خداوند متعال مسئلت دارم.

به گزارش ایرنا جهت ارج نهادن به مقام والای قضا و قضاوت و تکریم از مقام شامخ شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی اوّلین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که در هفتم تیرماه ۱۳۶۰ بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت شهید رسید و بنا به پیشنهاد قوه قضائیه، مبنی بر نامگذاری هفته اوّل تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه، این پیشنهاد در تاریخ ۲۷/‏۰۴/‏۱۳۷۳‬ در شورای فرهنگی عمومی مطرح شد و به تصویب رسید.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =