۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 1646
کد خبر: 83368143
۰ نفر
۷۶ کیلوگرم مواد مخدر در پارس آباد کشف شد

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت: در سه ماه اول امسال ۷۶ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان مرزی کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، علی علایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت بیش از چهار هزار قرص روانگردان کشف شده و ۵۰ نفر هم دستگیر شدند.

او اظهار داشت: امسال ۱۵۵ معتاد در کمپ های ترک اعتیاد این شهرستان تحت درمان قرار گرفتند که از این تعداد ۲۵ نفر متجاهر با هزینه دولتی بستری و از خدمات رایگان دولتی برخوردار شدند.

وی گفت: برای ۱۵ نفر از افراد واجد شرایط که از دام اعتیاد رها یافته اند نیز وام اشتغالزایی در سال ۹۷ اعطا شده که در سال ۹۸ نیز به همین تعداد وام کم‌بهره دولتی اعطا خواهد شد.

او افزود: در امر پیشگیری از اعتیاد در قالب ۳۲ تیم برای پیشگیری از مواد مخدر در تمامی سطوح و بخش ها آموزش داده شده و در هشت مدرسه نیز طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان پارس آباد در ادامه بر لزوم آگاهی بخشی و آثار زیان بار مصرف مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در کنار فقر، آلودگی محیط زیست و تهدیدات هسته ای چهارمین عامل اصلی بحران در دنیا مصرف مواد مخدر است که به یکی از منکرات در جامعه تبدیل شده است.

وی همچنین افزود: اولین اولویت در این شهرستان پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک استفاده از ظرفیت های مردمی و استفاده از رویکرد اجتماعی در مقابله با این معضل خانمان سوز می باشد.

پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =