۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۸
کد خبرنگار: 2098
کد خبر: 83368106
۰ نفر
۶۵ درصد روستائیان تایباد الگوی مصرف آب را رعایت می کنند

مشهد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی تایباد گفت: ۱۰ هزار مشترک روستایی زیرپوشش خدمات این شرکت هستند که ۶۵ درصد آنان الگوی مصرف آب را رعایت می کنند.

هادی نمازی روز دوشنبه همزمان با هفته صرفه جویی مصرف آب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۰۰ درصد روستاهای این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی و لوله کشی آب برخوردارند.

وی اظهار داشت: ۴۰ درصد شبکه آبرسانی تایباد شامل مخازن، شبکه های توزیع و خط انتقال فرسوده است که برای اصلاح آن بیش از ۵۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

وی گفت: در سال گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی ها ۱۱ میلیارد ریال به اجرای طرحهای عمرانی بخش آب روستایی تایباد تعلق گرفت.

نمازی افزود: آبفای روستایی این شهرستان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از مشترکان روستایی طلب دارد.

وی اظهار داشت: سرانه مصرف آب در روستاهای این شهرستان ۱۷۰ لیتر در شبانه روز است.

وی به طرح های نیمه تمام آب شرب روستایی این شهرستان اشاره کرد و گفت: مجتمع آبرسانی به هفت روستای بخش مرکزی این شهرستان یکی از مهمترین پروژه های فعال این شهرستان است که با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای آن هزینه شده و برای بهره برداری نهایی آن ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

نمازی به برخورداری پاسگاه های مرزی این شهرستان از آب شرب سالم اشاره کرد و افزود: ۸۵ درصد پاسگاه های مرزی تایباد از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردارند.

امور آب و فاضلاب روستایی تایباد در ۳۵ روستا به بیش از ۳۵ هزار نفر جمعیت خدمات ارایه می کند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =