۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83368093
۰ نفر

برچسب‌ها

انتخابات  از نمودهای مهم انقلاب اسلامی است

قزوین - ایرنا - معاون امور اجرایی شورای نگهبان، انتخابات را از نمودهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: با پیروزی انقلاب ماهیت انتخابات به شدت متحول شد.

سیامک ره پیک روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین افزود: این شورا چند اصل را به عنوان منشور کار قرار داده است که قانون گرایی از جمله آنها است.

وی رعایت اصل بی طرفی را یکی دیگر از اصول مورد قبول شورای نگهبان عنوان کرد و گفت: این یک وظیفه قانونی و عقلانی است که با رعایت اخلاق و انصاف انجام می شود و به هیچ فرد و گروهی امتیاز نامشروع نم. دهد.

این عضو شورای نگهبان، انتخابات را مظهر مشارکت در جامعه و موثر در امنیت، توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: توجه به رای مردم جزو ارزش‌ها و اساس‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی قرار دارد و باید در هر شرایطی به این حق الناس عمل کرد.

ره‌پیک با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اظهار داشت: در آن سال ادعای تقلب در انتخابات بی پایه و اساس بود و چنین امری احتمال وقوع ندارد.

معاون امور اجرایی شورای نگهبان در قزوین افزود: انتخابات در کشور ما یک موضوعی است که انقلاب اسلامی به آن گره خورده و ارکان و پایه‌های جامعه را تغییر می‌دهد.

وی با تاکید بر برگزاری به موقع انتخابات گفت: این موضوع از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز هست و تاکنون نیز تمام انتخابات ها در هر سطح و دوره ای در زمان اعلام شده برگزار شده اند و حتی جنگ هم زمان آن را تغییر نداد.

در این مراسم محمدتقی صفری به عنوان رئیس جدید دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام ولی‌الله نصیری رئیس سابق این دفتر قدردانی شد.

۶۰۱۲*۷۳۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =