۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1372
کد خبر: 83368078
۱ نفر
بیش از ۱۸  هزار پرونده قضایی در گلپایگان رسیدگی شد

اصفهان- ایرنا- رییس دادگستری گلپایگان از رسیدگی به ۱۸ هزار و ۳۴۰ پرونده قضایی در یکسال گذشته در این شهرستان خبر داد.

نجفعلی علیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بمناسبت هفته قوه قضاییه با اشاره به اینکه در یکسال گذشته ۱۸ هزار و ۴۸۷ پرونده قضایی وارد دادسرای شهرستان گلپایگان شده است افزود: از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۴۰ فقره پرونده، رسیدگی و مختومه شده است.

رییس دادگستری گلپایگان گفت: سال گذشته در مجموع ۱۰ هزار و ۸۳۹ پرونده وارد دادگاه گلپایگان شد که ۱۰ هزار و ۵۵۶ فقره آن مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر یکهزار پرونده در دادگاه خانواده این شهرستان تشکیل شد که ۴۵۳ فقره آن مربوط به طلاق بود، افزود: هم کفو نبودن زوجین، اعتیاد و بیکاری از جمله علل طلاق در این شهرستان محسوب می شود.

علیان گفت: روزانه بصورت میانگین بین ۸۰۰ تا یکهزارو ۵۰۰ نفر به دادگستری گلپایگان مراجعه می کنند.

وی تاکید کرد: حفظ حرمت و تکریم مردم و رسیدگی قانونی به پرونده ها در کوتاه ترین زمان ممکن، در دستور کار دادگستری این شهرستان قرار دارد.

دادستان گلپایگان نیز گفت: ما پیگیر اراضی ملی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه و زمین های کشاورزی و احداث چاه های غیرمجاز کشاورزی در شهرستان هستیم و در صورت تخلف، با این موارد برخورد قانونی صورت گرفته و خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین کیومرث امیرخانی همچنین با بیان اینکه اکنون حدود ۳۵۰ نفر در زندان گلپایگان وجود دارند، اظهار داشت: در راستای حمایت و کمک به خانواده زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و با رعایت قانون، برای ایجاد اشتغال در زندان یا خارج از زندان مشاغلی برای زندانیان این شهرستان فراهم شده است.

از یکم تا هفتم تیر بمناسبت سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی و جمعی از یاران انقلاب اسلامی به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

شهرستان گلپایگان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

پ/۷۱۳۸/‏۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =