۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83368060
۰ نفر

برچسب‌ها

حدود ۱۴ هزار پرونده سال گذشته وارد دادگستری پیشوا شد

تهران – ایرنا – رئیس دادگستری شهرستان پیشوا گفت: در سال گذشته، ۱۳ هزار و ۸۹۶ پرونده به دادگستری پیشوا وارد شده است که با احتساب پرونده های باقی مانده از سال ۹۶، در پایان سال گذشته ۱۱ هزار و ۶۳۸ پرونده مختومه شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالله محمدی شمس روز دوشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۷، تعداد ۵ هزار و ۳۰۸ پرونده وارد دادگستری پیشوا شده که از با احتساب پرونده‌های باقی مانده از قبل، ۵ هزار و ۴۹۱ پرونده مختومه و ۱۷۱ پرونده به سازش منجر شده و این نشان می‌دهد که همکاران قضائی، بیش از حد توان کار می‌کنند تا اطاله دادرسی صورت نگیرد.
وی افزود: علاوه بر این، در سال گذشته ۸ هزار و ۵۸۸ پرونده به دادسرا مراجعه کرده که از این تعداد ۶ هزار و ۱۴۷ پرونده مختومه و ۸۶۶ پرونده نیز به سازش طرفین منجر شد.
وی اظهار داشت: دراین مدت، ۳ هزار و ۵۱۹ پرونده به شورای حل اختلاف شهرستان پیشوا وارد شد که با احتساب پرونده‌های گذشته تا پایان سال ۹۷، تعداد ۳ هزار و ۸۱۰ پرونده مختومه و ۵۰۰ پرونده به سازش منجر شد.
شمس گفت: در مجموعه دستگاه قضائی شهرستان پیشوا ۵ هزار و ۳۵۵ پرونده مربوط به اتباع بیگانه نیز مطرح شده که برای این افراد در مقام شاکی و متشاکی پرونده تشکیل شده است.
وی یکی از مشکلات شهرستان پیشوا را ساخت و ساز غیر مجاز وتغییر کاربری اراضی کشاورزی اعلام کرد و اظهار داشت: ساخت باغ ویلا، اراضی کشاورزی پاکدشت را در معرض نابودی قرار داده است، به افرادی که به این کار مبادرت می‌ورزند اعلام می‌داریم که دستگاه قضائی برای حفظ اراضی کشاورزی، شدیدترین برخورد قانونی را انجام می‌دهد.
یکم تا هفتم تیرماه به یاد شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران باوفای ایشان، هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =