۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83368052
۰ نفر
بیماران قلبی پایتخت در فضای باز تردد نکنند

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت برای گروه های حساس از بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم خواست که از انجام فعالیت‌های بدنی در فضای باز خودداری کنند.

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت ۱۱ امروز دوشنبه دمتوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه‌های شهر تهران ۱۰۶ بوده و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: ایستگاه‌ه میدان فتح (منطقه ۹) با شاخص‌های ۱۷۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشته است.

رستگاری افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی طی روزهای امروز و فردا عصر احتمال گردوخاک و باد شدید وجود دارد.

وی از شهروندان خواست: از ایجاد هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، فعالیت های عمرانی و مانند آن خودداری کنند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران تصریح کرد: همچنین شهروندان برای تردد در شهر از وسایل حمل و نقل همگانی استفاده کنند تا شاهد کاهش آلودگی ها در سطح شهر باشیم.

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک و ۶۲ روز هوای سالم و ۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته شاهد ۸ روز هوای پاک، ۷۳ روز هوای سالم و ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس بودیم.

تهرام/۸۱۳۸/‏/‏۶۱۳۹


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =