اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر ضروری است

کرمان - ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و همکاری تمام سازمان ها و نهادها برای مبارزه با این معضل، تاکید کرد و گفت: پیشگیری، اصلی ترین اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا انارکی محمدی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه معتادان استان کرمان ۱۸۸ هزار نفر در رده های سنی بین ۱۶ تا ۶۴ سال هستند، افزود: برآورد می شود ۱۰ درصد معتادان، را معتادان متجاهر تشکیل دهند اما در مجموع آمار واقعی از معتادان متجاهر وجود ندارد و این آمار باید استخراج شود.

وی با اشاره به فعالیت کمپ ماده ۱۶ در استان کرمان، اظهار داشت: مجوزهای لازم برای راه اندازی کمپ ماده ۱۶ ویژه بانوان نیز در دست پیگیری است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با تاکید بر اینکه بر اساس تفاهم نامه بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و بسیج، با همکاری سپاه ثارالله و استانداری کرمان، یک کمپ ترک اعتیاد جدید در استان کرمان احداث شده است، تاکید کرد: این کمپ بزودی تجهیز و راه اندازی خواهد شد و در کنار برنامه‌های درمان اعتیاد به موضوع اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آنها نیز توجه خواهد شد.

انارکی با بیان اینکه به هر میزان که در این حوزه کار شود، از هزینه‌های درمان اعتیاد کاسته می‌شود ادامه داد: سال گذشته ۱۱۲ تن انواع مواد مخدر در استان کرمان کشف شده که ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: میزان کشفیات مواد مخدر صنعتی در سال جاری به شدت رشد داشته و در فرردوین ماه امسال ۲ محموله بزرگ کشف شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به نامگذاری پنجم تیرماه (۲۶ ژوئن) به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سال ۱۹۸۷، گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یک شورای بین بخشی است و کار اجرایی ندارد.

وی تصریح کرد: در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان کمیته‌های درمان، پیشگیری، حقوقی و قضایی، مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر و توسعه سمن‌ها و مشارکت‌ها تشکیل شده و این کمیته‌ها به صورت فعال در حال پیگیری امور مرتبط هستند.

وی با اشاره به انتخاب شعار "یاریگر هم باشیم" از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، تاکید کرد: این شعار در کمیته اندیشه ورز ستاد مبارزه با مواد مخدر تصویب شده و در این راستا باید تاکید کرد تمام دستگاه‌ها و آحاد جامعه باید در این زمینه مشارکت داشته باشد.

وی افزود: مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر موجب حفظ نیروی انسانی در جامعه و تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید خواهد شد.

۷۴۴۰/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =