۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83367989
۰ نفر
پارلمان کویت: دولت موضع قاطعی در تحریم نشست بحرین اتخاذ کند

تهران-ایرنا- پارلمان کویت امروز دوشنبه در بیانیه ای ضمن تاکید بر حمایت از حقوق ثابت و مشروع مردم فلسطین، از دولت این کشور خواست موضع قاطعی در تحریم نشست ضد فلسطینی در بحرین اتخاذ کند.

به گزارش شبکه خبری "المیادین، پارلمان کویت در ادامه این بیانیه اعلام کرد: کویت همواره حامی حقوق ثابت و مشروع مردم فلسطین اشغالی است.

این بیانیه تاکید کرد: هدف نشست منامه که قرار است با حضور صهیونیست ها برگزار شود، تقویت اشغالگری و مشروعیت بخشیدن به آن در خاک فلسطین است.

نمایندگان پارلمان کویت از دولت خود خواستند که موضع قاطعی در تحریم برنامه های نشست منامه اتخاذ کند.

معاون نخست وزیر کویت نیز در پاسخ به بیانیه پارلمان این کشور تاکید کرد: دولت همچنان به اصول سیاسی در قبال آرمان فلسطین متعهد و پایبند است.

نشست بحرین در ارتباط با طرح موسوم به معامله قرن آمریکا ۲۵ و ۲۶ ماه جاری میلادی (فردا و پس فردا) در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد.

کارشناسان، نشست منامه را زمینه ساز اجرای طرح موسوم به معامله قرن "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا می‌دانند که از سوی "جرد کوشنر" داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می‌شود.

این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =