نزدیک به ۵ هزار کارت پیله وری در آذربایجان غربی فعال است

ارومیه- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه این استان یکی از شاهراه های تجاری کشور است گفت: ۴۸۰۰ کارت پیله وری در این استان فعال است.

به گزارش ایرنا محمد دهقان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آذربایجان غربی دارای پنج گمرک فعال در زمینه صادرات و واردات است، بیان کرد: این استان با داشتن ۸۲۳ کیلومتر مرز آبی و خاکی با چهار کشور اروپایی و آسیایی یکی از دروازه‌های ورود به اروپا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر دارندگان کارت‌های پیله وری، مرزنشینان هستند، اظهار داشت: اشتغال ایجاد شده از این طریق در مرزها باید توسعه یابد.

وی در خصوص بازارچه‌های مرزی بیان کرد: با فعال سازی بازارچه‌های بیشتر و تقویت بازارچه‌های موجود می‌توانند در تأمین کالاهای مورد نیاز کشور نقش بسزایی ایفا کرد.

وی در خصوص صادرات کالاهای مورد نیاز داخلی نیز گفت: شرایط کشور ایجاب می‌کند که تولید کنندگان و صادرکنندگان باید در مرحله اول نیازهای بازار داخلی را تامین کنند و مازاد مصرف بازارهای داخلی را به بازارهای هدف خود صادر کنند.

دهقان همچنین به مشکلات موجود در حوزه صادرات پرداخت و بیان کرد: مشکلات حوزه تجارت و صادرات استان با حضور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان اقتصادی استان مورد بررسی قرار گرفت و برای مرتفع ساختن این مشکلات نیز تدابیر اتخاذ شد که به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

طبق اطلاعیه سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی کارت پیله وری بانوان سرپرست خانوار در راستای رفع مشکلات معیشتی این قشر در استان به زودی صادر می‌شود.

همچنیین پیله ورانی که در سال گذشته، اقدام به صادرات کالا کرده بودند، حداکثر تا پایان خرداد امسال فرصت دارند تا سقف ۵۰ هزار دلار برای هر پیله ور از محل پیمان‌های صادراتی خود اقدام به واردات کالا کنند.

پیله وری از جمله مهمترین راه‌های صادرات و واردات توسط مرزنشینان و ایجاد درآمد برای آنان است.

۳۲۱۴/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha