رئیس بُرد مدیریتی مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر در غرب و مرکز آسیا منصوب شد

تهران- ایرنا- در ابلاغی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، احمدرضا لاهیجان‌زاده معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌ها به عنوان رئیس بُرد مدیریتی مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر در غرب و مرکز آسیا منصوب شد.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، در ابلاغ عیسی کلانتری آمده است: «در راستای اجرایی شدن بند یک از ماده ۵ شرح وظایف مرکز منطقه‌ای رامسر، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان نماینده اینجانب و رئیس برد مدیریتی مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر در غرب و مرکز آسیا منصوب می‌شوید.

به منظور تسریع در انجام کار، به فوریت، نشست بُرد مدیریتی با حضور اعضا برای معرفی مدیر جدید مرکز منطقه‌ای تشکیل و سپس برای ادامه فعالیت و پویایی این مرکز، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم اتخاذ نمائید.

امید است، با استعانت از خداوند متعال در پیشبرد برنامه‌های مرکز منطقه‌ای رامسر و سایر امور محوله موفق و موید باشید.»

کنوانسیون رامسر (THE RAMSAR CONVENTION ON WETLANDS) پیمانی بین‌المللی درباره حفاظت از تالاب‌های جهان است و در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر ایران تهیه و به امضای نمایندگان ۱۸ کشور شرکت‌کننده رسید، نام این پیمان از شهر رامسر در ایران گرفته شده و مقر آن در شهر گلند سوئیس است. تالاب‌های مشمول این پیمان با نام «تالاب رامسر» شهرت دارند و ۱۶۰ کشور عضو این پیمان هستند.

در این کنوانسیون فهرستی از تالاب‌های مهم جهان نیز تهیه شده و به «فهرست رامسر» شهرت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =