جهاد اسلامی: امت عربی و اسلامی به مسولیت های خود در قبال آرمان فلسطین عمل کنند

تهران-ایرنا- الشیخ عزام عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی روز دوشنبه با تاکید بر ناکامی نشست ضد فلسطینی در بحرین، گفت: امت اسلامی و عربی باید مسیر خود را در قبال آرمان فلسطین اصلاح و به مسئولیت های خود در قبال آن عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری "فلسطین الیوم"، عزام در همایش سیاسی خان یونس در جنوب نوار غزه بر ضرورت تسریع در تحقق وحدت میان فلسطینیان برای مقابله با خطراتی که آرمان و ملت فلسطین را هدف قرار داده است، تاکید کرد.

وی افزود: نشست منامه مقدمه اجرای طرح موسوم به معامله قرن به دست عرب هاست.

عزام تاکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین با وجود فشارها، خطرات و تهدیدها از سوی آمریکا و متحدانش، مخالفت شدید خود را با شرکت در نشست منامه اعلام کرده است.

این مقام فلسطینی تصریح کرد: نشست منامه نمایانگر واقعیت رو به سقوط و شکست خورده کشورهای عربی است که گرفتار نقشه آمریکا و اسرائیل شده اند و می توان گفت که این وضعیت بیانگر اوضاع دردناکی است که در آن زندگی می کنیم.

عزام اظهار امیدواری کرد که نشست منامه و معامله قرن با شکست روبه رو شود و تاکید کرد که این طرح نیز مانند توطئه‌هایی که برای نابودی آرمان فلسطین طراحی شده بود، با مقاومت مردم فلسطین ناکام خواهد ماند.

وی تاکید کرد: فلسطین قلب امت اسلامی است و بازگرداندن آن نیز بر عهده همه مسلمانان و عرب‌هاست و فلسطینیان به تنهایی نمی‌توانند آن را آزاد کنند.

عزام از امت عربی و اسلامی خواست که مسیر خود در قبال آرمان فلسطین را اصلاح و به مسئولیت‌های خود در قبال آن عمل کنند.

«نشست منامه» به عنوان نخستین مرحله از اجرای طرح «معامله قرن» قرار است که ۴ و ۵ تیر (۲۵ و ۲۶ ژوئن) با هدف جذب سرمایه گذاری در فلسطین اشغالی و اعطای وام‌های کم بهره به فلسطینی‌ها در پایتخت بحرین برگزار می شود.

این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در فلسطین از جمله در نوار غزه را افزایش داده است.

طرف‌های فلسطینی ضمن محکوم کردن این نشست اعلام کرده‌اند که در آن شرکت نمی‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =