۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83367923
۰ نفر

برچسب‌ها

پرسش عضو شورای شهر مشهد از شهردار

مشهد- ایرنا- پرسش شهناز رمارم عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد از محمدرضا کلائی شهردار این شهر روز دوشنبه در صحن علنی شورا مطرح شد.

به گزارش ایرنا، عضو شورای شهر مشهد در این زمینه گفت: هدف از ادغام معاونت های حمل و نقل و عمران شهرداری، کوچک سازی، چابک سازی، رونق و پویایی آن بود اما در عمل کوچک سازی انجام نشد و چارت این معاونت گسترده تر شد.

شهناز رمارم افزود: این معاونت در حال حاضر دارای چهار اداره کل است که هزینه بسیار به شهرداری تحمیل می کند و مغایر با چابک سازی است.

وی اظهار داشت: همچنین احکام صادره مدیران کل و رؤسای ادارات دو حوزه معاونت حمل و نقل و عمرانی شهرداری با چارت تشکیلاتی مصوب سال ۹۷ وزارت کشور مطابقت ندارد.

وی گفت: همچنین با توجه به نامه ارسالی شهردار به شورای شهر مبنی بر بررسی نشدن چارت تشکیلاتی ادغامی این دو معاونت توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، براساس چه مجوزی معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری نسبت به صدور احکام مدیران کل و روسای این معاونت با سربرگ های منقوش به آرم ادغامی اقدام کرده است؟

پاسخ شهردار

شهردار مشهد نیز در پاسخ به این سوال گفت: از حدود ۶ ماه قبل براساس تجربیات در مدیریت شهری و آسیب شناسی ها، برخی تغییرات ساختاری در شهرداری مشهد اعمال شد.

محمد رضا کلائی افزود: یکی از تغییرات، ادغام حوزه حمل و نقل و ترافیک و حوزه فنی و عمرانی برای ایجاد یک ساختار چابک بود که ضمن طرح موضوع در شورای شهر، این موضوع را به وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز ارسال کردیم و موضوع در دست بررسی است.

وی اظهار داشت: دریافت تاییدیه از وزارت کشور منوط به تشکیل جلسه بررسی و تأیید نهایی موضوع توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور است که تاکنون محقق نشده است.

وی در باره استفاده از کاغذهای با سربرگ منقوش به آرم ادغام شده این دو معاونت نیز گفت: یک هفته بعد از استفاده از این کاغذها با تذکر شورای شهر نامه ای به معاونت مربوطه ارسال شد تا از آنها استفاده نشود و احکامی که در این کاغذها صادر شده بود نیز اصلاح شد.

کلائی افزود: موارد مربوط به ادغام این ۲ معاونت به صورت ساختاری و محتوایی مورد توجه قرار گرفته است و اگر فکر می‌کنید این مساله هنوز هم نیاز به بررسی و توجه بیشتر است از معاونت عمرانی وزیر کشور برای ادامه این روند استعلام خواهیم گرفت.

وی اظهار داشت: اینکه یک اداره کل به بدنه معاونت افزوده یا حذف شود دلیل بر چابکی یا گستردگی نیست همچنین از نظر ساختاری تابع قانون استخدام کشوری هستیم که سقفی در این قانون برای یک پست مشخص نشده است اما می کوشیم تا حد امکان دوره سرپرستی را کوتاه کنیم.

معاونت های مالی و اقتصادی شهرداری مشهد آذر ماه پارسال ادغام شدند و اکنون نیز ادغام معاونت های حمل و نقل و فنی و عمران این شهرداری عملیاتی شده و خلیل الله کاظمی تصدی معاونت حمل و نقل و سرپرستی معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد را عهده دار است.

۷۵۰۵/ ۶۰۵۳ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =