بیش از ۲ میلیون دانش آموز  در پرسش مهر رئیس جمهوری شرکت کردند

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۷۳۹ دانش آموز در پاسخگویی به پرسش مهر 19 رئیس جمهوری مشارکت کردند.

به گزارش روز دوشنبه وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در جلسه پرسش مهر ۱۹ رئیس جمهوری با اشاره به اینکه اکنون بعد از جشنواره فرهنگی هنری آموزش و پرورش این رویداد بیشترین مخاطب را دارد، اظهار کرد: پرسش مهر ریاست جمهوری باتوجه به سابقه و نوع رویکرد آن، اهمیت بالایی دارد و مراحل مختلفی را طی کرده است.

وی افزود: با طرح سوال از سوی رئیس‌جمهور در پرسش مهر ۱۹ که سال تحصیلی گذشته مطرح شد، این سوال که چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و در سال تحصیلی جدید چه انتظاراتی دارید، دبیرخانه ما در شهر تهران تشکیل شد و مسئولیت اجرایی را برعهده شهرستان‌های استان تهران گذاشتیم.

معاون پرورشی و فرهنگی ادامه داد: درباره پرسش مهر امسال بیش از ۹۰۰ جلسه کاری و ۳۰۰ ساعت جلسه از سطح منطقه تا ستاد برگزار شد.

کاظمی تصریح کرد: در پرسش مهر امسال اولیا حضور ندارند و بخش دانشجومعلمان و مقاله پژوهشی حذف شده است؛ همچنین امسال خارج از چارچوب جنسیت آثار همکاران دارای قلم خوب را هم داشتیم.

وی گفت: مسئولیت این برنامه به آموزش و پرورش سپرده شده است و در موضوع پرسش مهر امسال در بخش حوزه هنرهای نمایشی ۳۹ هزار و ۹۷۵ نفر، هنرهای آوایی بیش از یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۱۰۷ نفر، هنرهای دستی تجسمی ۶۶۹ هزار و ۵۶۲ نفر، رسانه و فضای‌مجازی ۶ هزار و ۷۳۸ نفر، فعالیت‌های پژوهشی ۳۳۳ هزار و ۲۹۷ نفر شرکت کردند./

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =