۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83367916
۰ نفر
خودکشی 12 هزار کشاورز هندی به دلیل بدهی

دهلی نو-ایرنا- بر اساس داده های دولت هند از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ مجموعا ۱۲ هزار و ۲۱ کشاورز هندی به دلایل مختلف از جمله ناتوانی در پرداخت وام های بانکی ،خشکسالی و نابودی محصول خودکشی کرده اند .

به گزارش رسانه‌های هند، در چهار سال گذشته به طور متوسط هر روز هشت کشاورز هندی دست به خودکشی زده اند که این تعداد خودکشی در ایالت ماهاراشترا در جنوب هند حدود دو برابر نسبت به چهار سال پیش افزایش یافته است.

داده‌های پیشین دولت هند برای دوره ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که در این سال مجموعاً ۴ هزار و ۲۶۸ کشاورز هندی خودکشی کرده‌اند.

خودکشی کشاورزان در ایالت ماهاراشترا در حالی مطرح می‌شود که دولت حزب حاکم بهارتیا جانا پارتی (بی جی پی) به رهبری نارندرا مودی نخست وزیر هند امیدوار است در انتخابات چند ماه آینده، کنترل این ایالت را به دست آورد.

کشاورزان ماهارشترا در چهار سال گذشته بارها با برگزاری راهپیمایی در شهر بمبئی خواستار رسیدگی به مشکلات کشاورزان شده‌اند.

کارشناسان شکست طرح‌های دولتی را دلیل اصلی افزایش خودکشی در میان کشاورزان می‌دانند. با وجود اجرایی شدن طرح‌های دولتی برای ذخیره آب، منابع آبی ایالت ماهاراشترا به شکل خطرناکی کاهش یافته است.

در چند ماه جاری حدود ۷ هزار تانکر آب به روستاهای مختلف ایالت ماهاراشترا آب رسانی کرده‌اند.

به گفته کارشناسان هندی، طرح وام‌های بانکی دولت هند نیز نتوانسته است از ادامه خودکشی‌های کشاورزان هندی جلوگیری کند. بر اساس آمار ارائه شده ۴ هزار ۶۰۰ مورد خودکشی کشاورزان پس از اجرایی شدن طرح وام بانکی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ اتفاق اتفاده است.

در سال ۲۰۱۸ وام‌های کشاورزی در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حدوداً ۴۰ درصد کاهش داشته است. دلیل این کاش این است که بانک‌ها پیش از پرداخت کامل وام‌های پیشین نمی‌توانند وام‌های جدیدی اعطا کنند.

سال گذشته دولت هند در گزارشی اعلام کرد از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷ تعداد ۲۶ هزار و ۳۳۹ کشاورز در ایالت ماهاراشترا خودکشی کرده‌اند.

در سال‌های اخیر به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی (خشکسالی و سیل) خسارت زیادی به کشاورزان هندی وارد شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه کالیفرنیا که چندی پیش منتشر شد، در سه دهه گذشته اثرات گرمایش زمین مانند خشکسالی و سیل سبب خود کشی ۵۹ هزار کشاورز در هند شده است.

پیش از این داده‌های منتشر شده از سوی دولت هند نشان داد که ۸۰ درصد از موارد خودکشی کشاورزان در هند به دلیل ناتوانی آنها در پرداخت وام‌های بانکی بوده است.

طی دهه‌های گذشته هیچیک از دولت‌های هند نتوانسته‌اند موضوع خودکشی را حل کنند و این معضل گسترش روزافزونی پیدا کرده است. مساله خودکشی آنقدر مهم شده که دولت بی جی پی ۸۰ روز پس از روی کار آمدن اصلاح قوانین مربوط به آن را در دستور کار خود قرار داده است.

زندگی ۶۰ درصد از مردم هند بطور مستقیم یا غیرمستقیم به کشاورزی مرتبط است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =