اولین مرکز کاریابی غیردولتی بین المللی گلستان افتتاح شد

گرگان - ایرنا - اولین مرکز کاریابی غیردولتی بین المللی استان گلستان با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گلستان در گرگان افتتاح شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در این مراسم گفت: در سال گذشته گلستان ۱۵۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی داشت و هر ساله نیز حجم وسیعی از آنان وارد بازار کارمی شوند که بسیاری از آنها در شغل های غیرمرتبط با رشته تحصیلی شان مشغول به کار هستند.

سعید مازندرانی افزود: محدود بودن فرصت های شغلی مربوط به بعضی از رشته های تحصیلی و از طرفی وجود بازار کار برخی رشته ها در خارج از کشور، لزوم ایجاد مرکز کاریابی بین المللی برای ساماندهی متقاضیان بازار کار خارجی را دوچندان کرده است.
وی بیان کرد: موسسات مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی خارجی یکی از ابزارهای معرفی نیروی کار گلستان به خارج از کشور است که شناسایی فرصت های شغلی باید از اولویت های کاری این موسسات باشد.
وی ادامه داد: هنوز اطلاعات کامل و تصویر کلی از بازار هدف نداریم و باید تلاش کرد تا با در نظر گرفتن همه جوانب امر این کار صورت گیرد تا بتوانیم نیروی کار را به درستی در کشور مقصد هدایت کنیم.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور وجود دارد، آموزش مهارت ها است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای می تواند در این راستا با ارایه آموزش های مناسب و منطبق با نیاز روز، نقش آفرینی کند.

مدیر این مرکز کاریابی بین المللی گفت: حوزه فعالیت این موسسه، فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، ساخت و ساز و عمران، فنی مهندسی، پزشکی، بهداشت و درمان، بازرگانی و علوم پایه است.

محمد امیدوار افزود: با توجه به مشکل اشتغال در کشور و افزایش بیش از پیش فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیاز مبرم آنها به کسب موقعیت های شغلی، اعزام نیروی کار به خارج از کشور و پاسخ به بخشی از نیازهای کارجویان داخلی، یکی از راه های نوینی است که بسیاری از کشورهای دارای جمعیت جوان و جویای کار از جمله کشور ایران در قالب قراردادها تفاهم نامه های بین المللی انتخاب می کنند و با این روش برای درصدی از نیروی کار خود شرایط کاری فراهم می آورند.

۳۰۱۴/‏۳۰۹۱

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =