ورود شهدای گمنام به خراسان شمالی خونی تازه در رگ های انقلاب می دواند

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: با ورود پیکر ۱۰ شهید گمنام به استان در هشتم ماه جاری، فضای استان آکنده از بوی بهشت شده و خونی تازه وارد رگ های انقلاب می شود.

به گزارش ایرنا ولی الله حیاتی روز دوشنبه در نشست هماهنگی آیین تشییع شهدای گمنام خراسان شمالی اظهار داشت: ۶ شهید گمنام از این شهدا در بجنورد خاکسپاری می شود، ۲ شهید در شوقان و ۲ شهید نیز در تیتکانلوی فاروج دفن خواهند شد.

وی با بیان اینکه پیکر این شهدا روز شنبه از مشهد به فاروج منتقل می شود، افزود: ورود شهیدان گمنام به خاک استان در حکم تزریق خود تازه به رگ های انقلاب است و برکت و افتخار به همراه دارد.

وی افزود: هر چه امروز داریم از برکت خون شهدا است و این شهیدان اگر چه به ظاهر گمنامند اما فرزندان آشنای این مرز و بومند.

حیاتی در ادامه افزود: مراسم استقبال و خاکسپاری این عزیزان باید به بهترین شکل و با تمام مهمان نوازی که از مردم استان سراغ داریم، برگزار شود.

وی نخستین نقطه از خاک خراسان شمالی را که شهیدان به آن وارد می شوند فاروج دانست و اظهار داشت: روز شنبه ساعت ۹ صبح در فاروج مراسم استقبال برگزار می شود و در ساعت ۱۱ همین روز این شهیدان به شیروان وارد و در آنجا بدرقه می شوند و سپس غروب شنبه در ساعت ۱۸ به بجنورد می رسند.

وی از برگزاری مراسم ویژه ای به همین مناسبت در مسجد انقلاب بجنورد خبر داد و افزود: مراسم استقبال از این شهیدان ساعت ۱۸ در ورودی شهر بجنورد در محلی که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تعیین کرده است، برگزار می شود و شهیدان به مسجد انقلاب منتقل خواهند شد.

حیاتی اظهار داشت: شنبه شب مراسم وداع با شهدا در مسجد انقلاب بجنورد برگزار می شود و روز یکشنبه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح پیکرها از مسجد انقلاب تا میدان کارگر شهدا تشییع خواهند شد.

وی از تعیین ۳ نقطه بجنورد برای تدفین شهدا خبر داد و گفت: ۲ شهید در باغ موزه دفاع مقدس، ۲ شهید در دانشگاه بجنورد و دو شهید نیز در دهکده مقاومت بسیج بجنورد به خاک سپرده می شوند و ۴ شهید دیگر به گرمه و جاجرم و سپس شوقان انتقال یافته و ۲ تن در شوقان خاکسپاری می شوند و پیکر ۲ شهید دیگر نیز در تیتکانلوی فاروج خاکسپاری خواهند شد.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این شهدا با ورودشان مشق مقاومت و ایستادگی به ما می دهند و در این شرایط حساس که پوزه آمریکای جهانخوار را با هدف قرار دادن پهپاد جاسوسی اش به خاک مالیده ایم، مایه اقتدار و وحدتند و باید برای آنها سنگ تمام گذاشت.

وی خواهان هماهنگی تمام دستگاه ها به ویژه فرمانداری ها و شهرداری ها برای فضاسازی و تبلیغات محیطی شد و از رسانه ها خواست تا با اطلاع رسانی مناسب موجب پرشور شدن مراسم های مختلف تشییع و تدفین شهدا شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی نیز از تفحص و ورود ۱۵۰ شهید به کشور خبر داد و افزود: ۱۱ استان کشور در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان شهدای گمنام خواهند بود که خراسان شمالی از آن جمله است.

سرهنگ پاسدار احیامحمد امیری افزود: سهم خراسان شمالی از این رقم ۱۰ شهید است و براساس تقاضاهایی که در استان برای خاکسپاری شهیدان گمنام داشتیم ۵ نقطه شامل دانشگاه بجنورد، شهر شوقان جاجرم، موزه دفاع مقدس در بوستان دوبرار، دهکده مقاومت بسیج شهرستان بجنورد و شهر تیتکانلو از توابع شهرستان فاروج مورد تایید قرار گرفت.
وی گفت: کاروان شهدای گمنام در شهرستان های استان که در مسیر هستند مورد استقبال قرار می گیرد.
وی افزود: مراسم وداع با شهدا، عزاداری و نوحه خوانی نیز در این استان برگزار خواهد شد.
تاکنون ۶۲ شهید گمنام در ۳۰ نقطه از این استان به خاک سپرده شده اند که با احتساب این ده شهید به ۷۲ شهید گمنام خواهد رسید.
این استان دو هزار و ۷۷۵ شهید، شش هزار جانباز و ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

ب/‏۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =