۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 2220
کد خبر: 83367861
۰ نفر
فضای مجازی به بستر توزیع و تبلیغ مواد مخدر تبدیل شده است

اهواز - ایرنا - دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: فضای مجازی می تواند در عین حال تهدید و یا فرصت باشد چرا که سودجویان اکنون این امکان را به عرصه ای برای توزیع و تبلیغ مواد مخدر تبدیل کرده اند.

حسین لامی زاده روز دوشنبه در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در تالار شهر اهواز اظهار داشت: امروز اعتیاد به خانواده ها آسیب جدی وارد کرده و ضروری است خانواده‌ها کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته و آنها را از آسیب‌های اجتماعی دور کنند.

دبیر شورای مبارزه مواد مخدر خوزستان ادامه داد: قشر مخاطب آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به عنوان هدف اصلی ما به شمار می‌رود چرا که بیشتر از سایر بخش‌های جامعه در معرض خطر قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون در زمینه پیشگیری از گسترش اعتیاد در سطح مدارس و دانشگاه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته اما از طرف مقابل نیز تبلیغات زیادی انجام می‌شود.

لامی زاده گفت: دانشگاه‌ها هنوز جای کار دارند و انتظار می‌رود که مسئولان دانشگاه‌های استان نیز در این زمینه تعامل بیشتری با ما داشته باشند.

وی تصریح کرد: تاکنون در هیچ زمانی در شورای مبارزه با مواد مخدر چنین اقدامات جدی صورت نگرفته بود اما اکنون اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه به خوبی درحال انجام است و طرح‌های توانمندسازی برای دانش‌آموزان نیز به خوبی اجرا می‌شود.

دبیر شورای مواد مخدر در خوزستان گفت: ۱۴ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی در زمینه پیشگیری از شیوع مواد مخدر امضا شده است و از سال ۹۷ تاکنون ۱۲ جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در سطح استان با حضور استاندار خوزستان برگزار شده که این نشان از اهمیت موضوع اعتیاد در استان دارد.

وی افزود: استاندار خوزستان تاکنون حمایت‌های خوبی از ما داشته و در بحث جمع آوری معتادین متجاهر همواره بیشترین اعتبار را در اختیار ما قرار داده است.

لامی زاده گفت: همچنین در بحث پیشگیری در آسیب‌های اجتماعی اعتبارات خوبی در اختیار ما قرار گرفته که امید می‌رود با این حمایت‌ها بتوانیم روز به روز در این حوزه شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

وی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد نیز در این زمینه همکاری خوبی با ما داشتند و همین امر باعث شده تا بتوانیم در زمینه پیشگیری رتبه دوم کشور را از آن خود کنیم.

دبیر شورای مواد مخدر در خوزستان گفت: در کشفیات مواد مخدر با تدابیر خوب نیروی انتظامی استان و پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های امنیتی بیش از ۱۲ تن مواد مخدر از سال گذشته تاکنون کشف شده و امنیت گلوگاه‌های استان نیز تقویت شده است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بر اساس دستورالعمل‌های که به آنها ابلاغ شده، بیشتر با ما همکاری کنند.


۹۵۹۴/‏۶۰۰۲/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =