۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۴
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83367845
۰ نفر
فضا سازی رسانه ای پویش کنترل فشار خون کم رنگ است

اصفهان - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با انتقاد از برخی دستگاه ها، گفت: فضا سازی رسانه ای پویش کنترل فشار خون کم رنگ است.

کمال حیدری روز دوشنبه در نشست خبری تبیین برنامه‌های پویش کنترل فشار خون، افزود: برغم اینکه این پویش یک برنامه ملی است و در آن خدمات رایگان ارائه می‌شود ولی متأسفانه برخی دستگاهای تبلیغی به آن کمرنگ پرداخته اند.
وی اضافه کرد: البته برخی نهادها مانند شهرداری اصفهان و مجموعه سپاه و بسیج در این زمینه اقدامات بسیار خوبی داشته اند ولی انتظار می‌رود سایر نهادها بیش از پیش در این عرصه و به ویژه تبلیغات آن ورود پیدا کنند.
وی با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مردم اصفهان افراد بالای ۳۰ سال هستند که می‌توانند در این طرح شرکت کنند، ادامه داد: تا کنون حدود ۹۰۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه شهر سالم و شهروند سالم یکی از اهداف ایا، ادامه داد: فشار خون یکی از آسیب‌هایی است که به طور قطع این هدف را دچار خدشه می‌کند و ریشه بسیاری از بیماری هاست.
وی اضافه کرد: هدف پویش کنترل فشار خون شناسایی افراد مبتلا به این بیماری است زیرا این بیماری علامت ویژه ای ندارد و آهسته آهسته فرد را از پا در می‌آورد.
به گفته وی آمارهای قبلی نشان می‌داد از هر پنج ایرانی یک نفر مبتلا به فشار خون است و در طی این مدت مشاهده شد قسمت زیادی از جامعه مبتلا به آن هستند.
حیدری با بیان اینکه امروزه بیماری‌های غیر واگیردار بیشترین تلفات را بخود اختصاص می‌دهد، تصریح کرد: یکی از انواع بیناری های غیر واگیردار سکته‌های قلبی و مغزی است که مهمترین عامل آن فشار خون است و مهمترین عامل فشار خون نمک است.
وی ادامه داد: ذائقه غذایی مردم ما مبتنی بر نمک است و ضرورت دارد این ذائقه تغییر کند.
پویش ملی کنترل فشار خون از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیرماه به مدت یک ماه به منظور شناسایی افراد مبتلا به بیماری فشار خون در سراسر کشور در حال اجرا است.

۶۰۲۶/‏/۷۱۳۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =