۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83367801
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار هواشناسی برای وزش باد شدید در سمنان

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: وزش باد تا پایان هفته در نواحی مختلف این استان شدت می گیرد.

ایرج مصطفوی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه افزایش سرعت وزش باد در روزهای پیش رو بیشتر در نواحی جنوبی استان سمنان اتفاق می‌افتد، افزود: این مساله توأم با خیزش گرد و خاک است و کشاورزان و باغداران در زمینه پیشگیری اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: براساس الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای ابرناکی، تندباد و بارش‌های پراکنده رگباری گاهی با رعد و برق پدیده غالب ۷۲ ساعت آینده در استان سمنان است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۶ و بیشینه دمای آن ۳۹ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: رضوان با کمینه ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و باغستان و آرادان با حداکثر دمای ۴۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شاهرود با ۴۹ کیلومتر بر ساعت بود.

به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱

برچسب‌ها