۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۶
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83367783
۰ نفر
پرداخت تسهیلات ساخت گلخانه و آبیاری نوین در ورامین آغاز شد

تهران - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ورامین اعلام کرد:‌ پرداخت تسهیلات مربوط به احداث و توسعه گلخانه و نیز اجرای طرح های آبیاری نوین در این شهرستان شروع شد.

محمدحسین تاجیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پرداخت این تسهیلات بدون محدودیت آغاز شده است و به ازای هر مترمربع ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان تسهیلات به کشاورزان اعطا می شود.
وی توضیح داد: نرخ سود این تسهیلات ۹ درصد است که یکسال بابت مشارکت احداث و یک سال بابت بهره برداری به کشاورزان فرصت داده و سپس کل مبلغ به صورت پنج ساله بازپرداخت می شود.
تاجیک گفت: در حال حاضر ۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی ورامین به صورت گلخانه ای کشت می شود که از این بابت، ورامین رتبه سوم استان تهران را به خود اختصاص داده است.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین همچنین از اعطای تسهیلات بلاعوض به منظور اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی خبر داد و افزود: دولت برای حمایت از توسعه کشت گلخانه ای به ازای هر هکتار ۱۳ میلیون تومان به صورت بلاعوض به کشاورزان اعطا می کند.
وی اظهارداشت: به منظور حمایت از کشاورزان، طراحی اجرای آبیاری نوین به صورت رایگان انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت: در حال حاضر ۱۷ هزار هکتار از اراضی شهرستان ورامین به صورت نوین آبیای می شود که از این نظر ورامین رتبه نخست استان تهران را در اختیار دارد.
ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار زمین قابل کشت کشاورزی دارد که به دلیل محدودیت منابع مالی ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.
شهرستان ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =