۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83367781
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۵۰ تن کلزا از کشاورزان شرق استان تهران خریداری شد

تهران – ایرنا – رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان جنوب شرق استان تهران گفت: از ابتدای زمان برداشت محصول کلزا تا کنون، بیش از ۸۵۰ تن محصول از شهرستان‌های شرق استان تهران خریداری شده است.


محمد گلدستانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیلوی شهرستان ورامین تنها مرکز خرید محصول کلزای شرق استان تهران است که محصول شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه و بخشی از شهرستان ری را خریداری می‌کند.
وی افزود: برداشت محصول کلزا از نیمه نخست خردادماه امسال آغاز شده که تا کنون بیش از ۸۵۰ تن محصول از شهرستان‌های شرق استان به قیمت تضمینی هر کیلوگرم ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال خریداری شده است.
وی اظهار داشت: کلزا قابلیت نگهداری زیاد در سیلو را ندارد و به محض خرید، به منظور استحصال روغن به کارخانه‌های روغنکشی ارسال می‌شود.

گلدستانی همچنین از خرید بیش از ۴۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شرق استان تهران خبر داد.


ورامین کمترین میزان انحراف را در خرید گندم دارد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در خصوص خرید محصول گندم کشاورزان گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت گندم رفته که از هر هکتار بیش از ۵ تن محصول برداشت می‌شود.
وی گفت: اکثر کشاورزان شهرستان ورامین محصول خود را تحویل مراکز خرید دولتی داده‌اند و از این نظر، شهرستان ورامین کمترین میزان انحراف در خرید گندم را دارد.
وی اظهار داشت: تا کنون بیش از ۸۰ درصد از اراضی گندم شهرستان برداشت شده است.
ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =