۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83367779
۰ نفر
 نافرمانی اجتماعی اصلی‌ترین سیاست مخرب دشمن است

قم - ایرنا - مدیر حوزه علمیه خواهران کشور گفت: دشمن پس از شکست‌های پی در پی در تشویق و ترغیب جامعه به انجام نافرمانی‌های سیاسی اکنون سیاست نافرمانی اجتماعی را در پیش گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور روز دوشنبه در آئین گرامیداشت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در سرسرای همایش‌های مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهرا ن تاکید کرد: آنچه که باید بیش از همه در تبلیغات دینی مورد توجه قرار گیرد، شناسایی میدان فعالیت و جولانگاه دشمن است.

وی با تاکید بر ضرورت شناخت دقیق موقعیت‌ها برای مواجهه درست با توطئه‌های فرهنگی دشمن بیان داشت: دشمن امروز در خیابان‌های شهر و به صورت منطقه به منطقه برنامه‌های ضد فرهنگی خود را پیش می‌برد و پس از آلوده کردن یک نقطه از شهر به سراغ منطقه دیگر می‌رود.

وی با اتکا به فعالیت‌های فرهنگی در چارچوب فضای مجازی، نوشتن مقاله و کتاب را برای برخورد با اقدامات دشمن ناکافی دانست و گفت: بزرگترین شیوه برای مقابله با دشمن درک اقدام‌های آن است.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور اظهار کرد: دشمن تاکنون چند بار در زمینه نافرمانی سیاسی اقدام کرد، و چون به هدف‌های مورد نظر خود نرسید، به نافرمانی اجتماعی روی آورده است.

وی میزان افت و خیز مسائل فرهنگی مانند پوشش اسلامی، پاکدامنی و حیا را در همراهی کردن با این نافرمانی‌ها مؤثر دانست و ابراز داشت: دشمن با چالش‌هایی که برای کشور ایجاد کرده در حقیقت ارزش‌های دینی را هدف قرار داده که هر یک پیام‌های خاصی را دارد.

بهجت پور بیان کرد: دشمن از منظر سیاست مساله پاکدامنی را مطرح می‌کند و مراکز تبلیغی مانند حوزه علمیه خواهران نیز باید این را بدانند.

او با اشاره به بزرگ نمایی دشمن پیرامون مسائلی مانند اختلاس و فقر خاطرنشان کرد: امروز اگر در خیابان در خصوص رعایت حجاب تذکری داده شود، در واکنش گفته می‌شود، بروید جلوی اختلاس‌ها و فقر را بگیرد و این ناشی از تبلیغات سو دشمن است.

بهجت پور بیان داشت: امروز اصلاح فرهنگی جامعه به پیاده نظام بصیر، آگاه و دارای قدرت و توانایی کافی برای برهم زدن فساد نیازمند است.

وی اظهار کرد: گره و مشکل اصلی در کف خیابان است، و ما باید برای حضور در خیابان آماده باشیم، چرا که سخن گفتن و فعالیت کردن فقط در منبر و مسجد و فضای مجازی کارساز نمی‌باشد.

او با اذعان به اینکه موضوع تبلیغ واکنش‌ها و تبعاتی را دارد و مبلغان باید خود را برای تبلیغ چهره به چهره آماده کنند گفت: حوزه علمیه خواهران اصرار دارد، تا نیروی قوی و شجاع را تربیت و مساله را در کف خیابان حل کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران همچنین تمرکز مبلغان بر روی ترویج زنان پوشیده را ضروری خواند و تصریح کرد: ارزش اجتماعی زن پوشیده و ارزش محتوایی که یک زن در چادر دارد باید تبیین شود.

وی اضافه کرد: پوشش معرف عفیف بودن و نماد شرعی است، ولی با پاکدامنی متفاوت است و باید به صورت جداگانه و مستقل به این موضوع پرداخته شود.

بهجت پور، امر تبلیغ را رسالت بزرگ انبیا دانست و گفت: خداوند در قرآن کریم نخستین پیام‌ها را با ادبیات تبلیغ یاد نموده و از کسانی که پیام اسلامی را منتقل می‌کنند نیز دعوت کننده به خیر یاد کرده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور اضافه کرد: از دیدگاه قرآن کسی که پیامی را از جانب حضرت حق برساند، مبلغ است و رسالت پیامبران را ادامه می‌دهد.

بهجت پور همچنین کارآمدی هر نظام دینی و سیاسی را در توفیق آن در حل مسائل عنوان کرد و افزود: اگر نظامی نتواند مساله را حل کند شایستگی آن مورد سوال قرار می‌گیرد، و پس از مدتی دوره زوال و فروپاشی خود را طی خواهد کرد.

وی یادآور شد: مسیحیت طی ۱۱ قرآن در اروپا حاکم بود، ولی سرانجام جامعه مسیر عرفی خود را پیش گرفته و راهکارهای دینی ارائه شده از جانب این دین را به حاشیه راند.

بهجت پور بیان کرد: کلیسا نتوانست جامعه را متقاعد کند، در نتیجه فرصت را از دست داد و جریانات دیگر جایگزین او شدند، از این رو نظام اسلامی باید بتواند بر گفتمان جامعه مسلط باشد، چون در غیر این صورت به حاشیه خواهد رفت.

وی همچنین مقوله امر به معروف و نهی از منکر را مورد توجه قرار داد و افزود: فریضتین از جمله ارزش‌هایی است که با ارزش‌های دیگر قابل مقایسه نیست، و همانند قطره‌ای در برابر دریا می‌باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه‌ها و نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص وضعیت فرهنگی قم گفت: شایسته کشوری به این فرهیختگی نیست که نهادهای فرهنگی به وظایف ذاتی خود توجهی نداشته باشند، به گونه‌ای که رهبری تذکر دهند.

او ادامه داد: چرا قم باید مسیری را طی کند که موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب بشود، اوضاع این شهر در حال تغیبر است، و در نزد همه ما نگرانی‌هایی وجود دارد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =