قطارشهری مشهد مجوز تسهیلات پنج هزار میلیارد ریالی دریافت کرد

مشهد- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در نشست علنی روز دوشنبه این شورا با درخواست شرکت قطارشهری برای اخذ تسهیلات یا ایجاد خط اعتباری پنج هزار میلیارد ریالی از طریق بانک های مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی، موافقت کردند.

مدیر عامل شرکت قطارشهری مشهد در این باره گفت: تاکنون برای خط دوم قطارشهری به طول ۱۴.۵ کیلومتر، ۲۷ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

کیانوش کیامرز افزود: برای تکمیل این خط هشت هزار میلیارد ریال دیگر نیاز است که وزارت کشور با انتشار سه هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای این خط موافقت کرده و پنج هزار میلیارد ریال باقیمانده نیز باید با اخذ تسهیلات و اعتبارات شهرداری تأمین شود.

بتول گندمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: بازپرداخت اصل و سود تسهیلات پنج هزار میلیارد ریالی بر عهده شهرداری است.

افزایش ۱۹ درصدی نرخ سرویس مدارس

تعیین تعرفه خدمات سرویس مدارس در سال تحصیلی آتی از دیگر دستور کار نشست علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد در این باره گفت: حداکثر سن مجاز برای خودورهای سرویس مدارس بسته به نوع خودرو بین ۱۲ تا ۲۰ سال است.

مجتبی بهاروند افزود: حداکثر سرویس مجاز هر خودرو در هر نوبت آموزشی، ۲ سرویس است و تعرفه آن نسبت به سال گذشته حدود ۱۹ درصد افزایش می یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این باره گفت: شهرداری این لایحه را با تأخیر به شورای شهر ارائه کرده و چون نام نویسی دانش آموزان در مدارس آغاز شده است اگر شهرداری دوباره با تأخیر لایحه ارائه دهد از دستور خارج خواهیم کرد.

محمد رضا حیدری افزود: در زمینه نظارت بر سرویس مدارس باید مرجع نظارتی مشخص وجود داشته باشد از این رو باید مکاتباتی با وزارت کشور و آموزش و پروش داشته باشیم، اگر قرار است شورای شهر و شهرداری قیمت گذاری کند باید مرجع نظارتی نیز باشد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی مشهد نیز گفت: لایحه تعیین نرخ سرویس های مدارس اسفند ماه پارسال تدوین شد ولی به دلیل بررسی جزئیات و برخی رفت و برگشت ها با تأخیر مواجه شد.

مهدی علوی مقدم افزود: چند بخشی بودن سرویس مدارس در زمینه نظارت بر آنها مشکلاتی ایجاد کرده است، نظارت بر این ناوگان با شهرداری و نظارت بر نرخ بر عهده مردم است.

وی اظهار داشت: اگر تخلفی در این زمینه انجام شود با خاطی برخورد می‌کنیم ولی اگر مدارس تخلف کنند، موضوع باید توسط آموزش و پروش رسیدگی شود.

وی گفت: سامانه سپند نیز سال گذشته برای سیستمی شدن روند نام نویسی سرویس مدارس راه اندازی شد ولی این سامانه در آموزش و پرورش خراسان رضوی به خاطر مشکلاتی هنوز فعال نشده است.

تصویب لایحه مجوز انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث، تجهیز، راه اندازی و بهره برداری از پروژه قطار و تله سیژ بوستان کوهسنگ با سرمایه گذاری ۴۴۱ میلیارد و ۲۶۹ میلیون ریالی بخش خصوصی و معرفی اژدر اژدری رئیس سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری مشهد به عنوان عامل ذیحساب اول معاونت اقتصادی شهرداری از دیگر مصوبات امروز نشست علنی شورای اسلامی شهر مشهد بود.

۷۵۰۵/‏‬ ۶۰۵۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =