شایع ترین قصور پزشکی استان تهران در جراحی زنان و زایمان  است

تهران -ایرنا- مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: شایع ترین قصور پزشکی دراین استان مربوط به جراحی زنان و زایمان است و دندانپزشکی، جراحی پلاستیک، متخصص پوست و مو، جراحی عمومی و ارتوپدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مسعود قادی پاشا روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از پرونده هایی که در زمینه قصور پزشکی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع می‌شود ۴۰ درصد قصور ها محرز و ۶۰ درصد پرونده‌ها تبرئه می‌شوند.

وی اضافه کرد: سال گذشته (۱۳۹۷) ۷ هزار و ۸۱۹ مورد پرونده به کمیسیون‌های پزشکی، پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که ۴ هزار و ۸۸۵ مورد پرونده مربوط به قصور پزشکی بود.

قادی پاشا با اشاره به اینکه ۵۱ درصد از آمار قصور پزشکی در کشور مربوط به استان تهران است، گفت: در استان تهران شایع ترین قصور پزشکی مربوط به جراحی زنان و زایمان است.

زمان بررسی پروندهای قصورپزشکی کاهش یافت
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در حال حاضر زمان بررسی پرونده های قصور پزشکی در استان تهران از ۳ ماه به ۴۹ روز کاهش یافته است.

قادی پاشا گفت: همچنین با اقدامات مؤثر پزشکی قانونی زمان پاسخ دهی آزمایشگاه پاتولوژی هم از ۳ ماه به کمتر از یک ماه کاهش یافته است.

وی درمورد اقدامات مهم پزشکی قانونی استان تهران در سال ۹۷ گفت: سال گذشته مرکز پزشکی قانونی ملارد و قرچک برای تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان این مناطق راه اندازی شد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران تاکید کرد: همچنین سال گذشته بخش دندان پزشکی، پزشکی قانونی شهرستان‌های پاکدشت و ورامین نیز راه اندازی شود و سوله مدیریت بحران تهران نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.


سامانه CMS برای تبادل مکاتبات الکترونیکی بین دادگستری و دادسراها ایجاد شد
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در سال گذشته سامانه CMS به منظور تبادل الکترونیکی مکاتبات پزشکی با دادگستری و دادسرها به صورت کامل راه اندازی شد.

قادی پاشا افزود: سالجاری هم قصد داریم که این سامانه با کلانتری‌های کل استان تهران متصل شود و راه اندازی این سامانه کمکی به کاهش اطاله دادرسی خواهد کرد و همچنین موجب تسریع در پاسخوگیی و جلوگیری از سو استفاده‌ها و جعل‌ها خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته واحد پزشکی قانونی در زندان‌های تهران بزرگ، وارمین و دماوند راه اندازی شد.

مدیر کل پزشکی قانونی تاکید کرد: طرح جدید مطالعاتی در دست داریم که بر اساس آن بررسی‌های جدیدی بر روی نوعی حشره که بر پیکر و و بقایای جسد رشد می‌کند، انجام می‌شود و این موضوع در نوع خود در جهان برای اولین بار انجام می‌شود و نتایج آن هم در آینده اعلام خواهد که روشی مهم برای شناسایی جسد خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین‬ امسال پزشکی قانونی شهرستان پردیس و پیشوا راه اندازی خواهد شد و مشکلات موجود فضای فیزیک کمسیون‌های پزشکی، پزشکی قانونی نزی رفع خواهد شد و مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی کهریزک نیز ساماندی می‌شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =