نشست مسئولان قضایی خراسان رضوی با مدیران گروه‌ رشته حقوق

مشهد- ایرنا- رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه نشست مشترک مسئولان قضایی استان خراسان رضوی با استادان و مدیران گروه‌ رشته حقوق دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مشهد روز دوشنبه در این دانشکده برگزار شد.

عبدالرضا جوان جعفری افزود: در این نشست، استادان و مدیران گروه حقوق دانشگاه ها به لزوم تعامل دانشگاه و دستگاه قضایی، استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی در کارگروه بررسی لوایح و نشست های حقوقی، آموزش ضمن خدمت قضات، امکان استفاده دانشجویان از دادگاه ها و دسترسی محققان دانشگاهی به منابع و آرای دادگاه ها و لزوم تفاهم و تعامل بیشتر دو نهاد ارزشمند وکالت و قضاوت، تاکید کردند.

وی اظهار داشت: در حال برنامه ریزی برای برداشتن گام های آتی در این زمینه هستیم و لازم است برای شناسایی امکانات همدیگر به دنبال زبان و ادبیات مشترک باشیم تا بتوانیم از توانمندی های متقابل سود ببریم.

وی گفت: برخی دانشجویان این رشته در دانشگاه ها افرادی هستند که در دادگستری ها و مراکز قضایی مشغول کار هستند و موضوعات تحقیقاتی و پایان نامه خود را در ارتباط با نوع فعالیت خود در حوزه قضایی یا شهر محل خدمت خود انتخاب می کنند که برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دسترسی محدود داشته و با مشکل مواجهند.

جوان جعفری افزود: دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی رشته حقوق دارای توانایی بسیار و آماده انجام طرح های پژوهشی هستند ولی دسترسی به امکانات، آمار و اطلاعات لازم برای کار پژوهشی ندارند که تعامل و همکاری دستگاه قضایی در این زمینه موجب افزایش فعالیت های پژوهشی آنان خواهد شد.

۲۰۳۰ / ‏‬ ۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =