۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۰
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83367745
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هزار مترمکعب به ظرفیت آب آشامیدنی بوشهر افزوده می شود

گناوه- ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر گفت: ۱۰۰ هزار مترمکعب آب آشامیدنی تا دو سال آینده با بهره برداری از یک دستگاه آب شیرین کن که اکنون در حال ساخت است به ظرفیت آب استان افزوده خواهد شد.

عبدالحمید حمزه پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بندر گناوه افزود: برای حل مشکلات و تأمین آب شرب استان راهکارهای مختلفی به صورت کوتاه و میان مدت وجود دارد که احداث آب شیرین یکی از آنان است.

وی اظهارداشت: برای اینکه مشکلات آب مردم استان به ویژه شهرستان گناوه در فصل تابستان به حداقل برسد، مدیریت مصرف و استفاده بهینه در کنار همکاری دستگاه های دولتی و به کارگیری سامانه های نوین ضروری است.

حمزه پور گفت: استفاده نکردن از آب آشامیدنی برای فضای سبز و بهره گیری از پساب فاضلاب نیز در برطرف کردن مشکلات موجود آب شرب مردم استان لازم است.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق استانداردها و ضوابط وزارت نیرو، نباید از آب شرب برای فضای سبز استفاده کرد، شهرداری‌ها باید در فکر منابع دیگری باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در خصوص گله مندی مردم گناوه از وضعیت آب گفت: به علت محدودیت‌هایی که در خط و تأسیسات انتقال آب از خط کوثر به این استان وجود دارد در زمان حاضر امکان افزایش آب برای شهرستان گناوه وجود ندارد.

وی بیان کرد: البته در این زمینه در حال رایزنی با شرکت آبرسانی خلیج فارس که مسئولیت خط را برعهده دارد هستیم که اگر امکانی فراهم شود به سهمیه آب گناوه اضافه کنیم.

وی گفت: سهمیه اختصاص یافته از خط کوثر به شهرستان گناوه حدود ۲۳۰ لیتر در ثانیه است و هم اینک بیش از ۲۷۰ لیتر برداشت می‌شود که ۴۰ لیتر اضافه آن از دیگر نقاط کاهش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: در سال حداکثر ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب برای آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اختصاص می‌یابد که ۶۵ درصد آن از سد کوثر، ۲۵ درصد از خط کازرون و مابقی نیز از سایت آب شیرین کن و چاه‌ها تامین می‌شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

۶۱۶۴/ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =