۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83367730
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم بخش تعاون در اقتصاد کردستان پنج درصد است

سنندج - ایرنا - عضو تعاونی مصرف کارکنان دولت در کردستان گفت: سهم بخش تعاون در اقتصاد این استان حدود چهار تا پنج درصد است.

ابوبکر یاره عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم با استفاده از توان شرکت‌های تعاونی و خرید محصولات تولیدی واحدهای تعاونی و استفاده از خدمات تعاونی‌ها می‌توانند فرهنگ مشارکت در جامعه را افزایش دهند.
وی اضافه کرد: همکاری و تعامل بخش خصوصی و تعاونی می‌تواند به توسعه بخش تعاون کمک کند که این مهمترین گام در ارتقای فرهنگ تعاون گرایی در جامعه است.

عضو تعاونی مصرف کارکنان دولت در کردستان اضافه کرد: این استان در حوزه‌های مختلف از جمله فعالیت‌های وابسته به طبیعت دارای پتانسیل‌های قوی برای توسعه فعالیت تعاونی‌ها است.

یاره یادآورشد: تعاونی‌ها می‌توانند در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، باغداری، پرورش آبزیان، فعالیت‌های صنایع دستی با ایفای نقش حداکثری گام‌های مهمی در توسعه پایدار استان بر دارند.

وی گفت: تأمین زیرساخت‌های لازم از جمله زمین، نهاده‌ها و مواد اولیه ارزان قیمت، فراهم سازی زمینه صادرات محصولات و خدمات تعاونی‌ها از جمله راهکارهای خروج تعاونی‌ها از بحران است.

عضو تعاونی مصرف کارکنان دولت در کردستان اظهار داشت: از دیگر راهکارهای رفع مشکلات تعاونی‌ها می‌توان به حمایت‌های واقعی دستگاه‌ها از تعاونی‌ها، جلوگیری از سیستم بروکراسی اداری در ادامه خدمات به تعاونی‌ها و تزریق تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بخش تعاون اشاره کرد.

از ۲ دهه پیش فعالیت‌های تعاونی با افق سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد کشور آغاز شد که تاکنون نقش آن نهایتاً از هفت درصد در کشور و حدود پنج درصد در کردستان فراتر نرفته است.

در این استان هم اکنون یک هزار و ۸۱۰ تعاونی با ۲۰۷ هزار نفر عضو تشکیل شده که ۶۰ درصد آنها در بخش خدمات و ۴۰ درصد نیز در بخش تولید از جمله بخش‌های کشاورزی، معدن و صنایع دستی فعال است.

۷۳۴۹ / ‏‬ ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =