۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83367727
۰ نفر

برچسب‌ها

همدانی ها کمتر از میانگین کشور آب مصرف می کنند

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: میانگین مصرف آب در کشور به ازای هر نفر۲۴۰ لیتر در شبانه روز است اما هر فرد همدانی به صورت میانگین۱۷۷ لیتر در طول شبانه روز آب مصرف می کند.

سید هادی حسینی بیدار روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت هفته صرفه جویی در آب و برق افزود: سالانه ۹۴ میلیون متر مکعب آب در همدان تولید می‌شود که ۱۳.۶ درصد آن هدر رفت ظاهری می‌شود.

وی اظهار داشت: به طور متوسط هر متر مکعب آب با نرخ چهار هزار و ۵۰۰ ریال در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

حسینی بیدار عنوان کرد: در حال حاضر در هر ثانیه ۶۵۰ لیتر آب تصفیه شده، از تصفیه خانه همدان تولید و به نیروگاه برق شهید مفتح منتقل می‌شود.

وی بیان کرد: سال گذشته ۶۵۰ انشعاب غیر مجاز در استان شناسایی و پس از انجام مراحل لازم برای آنها مجوز صادر شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: در سال ۱۳۸۶ نزدیک به یک هزار و ۹۰۰ لیتر آب در استان تولید می‌شد که این میزان با مشارکت مردم در مصرفه بهینه آب به یک هزار و ۶۵۰ لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

تابستان آب قطع نمی‌شود

وی تاکید کرد: با توجه به بارش‌های خوب در سال آبی جاری ذخایر آبی استان پر است و پیش بینی می‌کنیم تابستان امسال آب قطع نشود.

حسینی بیدار افزود: الگوی مصرف آب استان از ۱۸ متر مکعب به ازای هر خانواده به ۱۵ متر مکعب کاهش یافته است و امیدواریم به استانداردهای جهانی نزدیک شویم.

وی ادامه داد: مشترکان آب استان ۲۴۶ میلیارد ریال در بخش حق آب بها و انشعاب به شرکت آب و فاضلاب بدهکار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه از این میزان بدهی ۱۸۳ میلیارد ریال در بخش آب بها و ۶۳ میلیارد ریال در بخش انشعاب است گفت: مشترکان خانگی ۱۰۵ میلیارد ریال و غیر خانگی ۲۲ میلیارد ریال به شرکت آب و فاضلاب استان بدهی دارند.

وی بیان کرد: در بین دستگاه‌های دولتی اداره کل ورزش و جوانان همدان بیشترین بدهی آب را دارد.

فاضلاب از رودخانه‌ها جدا می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: شبکه فاضلاب ۷۴ درصد از جمعیت استان همدان را پوشش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها در اولویت آبفا قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر در هر ثانیه ۲۰۰ لیتر آب فاضلاب از رودخانه‌ها به تصفیه خانه همدان منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: در سال گذشته ۱۹ کیلومتر از شبکه فاضلاب استان اصلاح و توسعه یافت.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از سامانه جی. آی.اس انشعابات غیر مجاز شناسایی می‌شوند، افزود: انشعابات موقت با مدت اعتبار سه سال در اختیار مشترکان حاشیه شهر قرار می‌گیرد.

حسینی بیدار افزود: مشکل آب رسانی به شهر مهاجران حل شد و با ایجاد یک چاه ذخیره‌ای شهروندان این شهر امسال قطعی آب ندارند.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران ۱۰۰ میلیارد یال از این شرکت طلب دارند، اعلام کرد: سال گذشته ۱۵ طرح عمرانی در بخش آب و فاضلاب به بخش خصوصی واگذار شد.

۹۹۰۴/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =