بیشترین واحد صنفی فاقد مجوز در مشهد مربوط به مشاورین املاک است

مشهد- ایرنا- سرپرست فرمانداری مشهد گفت: حدود ۱۰ هزار واحد صنفی فاقد مجوز در این شهرستان فعالیت دارند که مشاورین املاک بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

حیدر خوش نیت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متولی اصلی برخورد با اصناف فاقد مجوز، اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه می باشند و همکاری مردم در این زمینه نیز بسیار اهمیت دارد.

وی شمار واحدهای صنفی دارای مجوز در مشهد را ۱۲۰ هزار واحد عنوان کرد و اظهار داشت: حاشیه شهر و روستاهای حریم مشهد محل اصلی فعالیت مشاورین املاک فاقد مجوز است و مهمترین عامل رشد این نوع فعالیتها تقاضا و مراجعه مردم به این اماکن می باشد.

وی مهر و موم کردن واحدهای فاقد مجوز مشاورین املاک در حاشیه شهر را برای مقابله با اینگونه تخلفات ناکافی دانست و گفت: در صورتی که مردم مراجعه به این واحدهای صنفی را منوط به داشتن مجوز قانونی نمایند، واحدهای فاقد مجوز خود به خود حذف می شوند.

خوش نیت، شمار ساکنین حاشیه شهر مشهد را یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: مشاورین املاک فاقد مجوز بستر بروز بسیاری از آسیبها و مشکلات قانونی و اجتماعی برای مردم به ویژه در حاشیه شهر مشهد هستند.

نیمی از واحدهای صنفی خراسان رضوی در شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد قرار دارند.

۳۳۲۱ / ‏‬ ۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =