۳ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83367714
۰ نفر

برچسب‌ها

مطالعات توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ۶۶۸ روستای کردستان انجام می‌شود

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان گفت: با انجام مطالعات توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در ۶۶۸ روستای استان تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد این روستاها به ۸۳۵ مورد می‌رسد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، بهرام نصراللهی زاده در دیدار رئیس دانشگاه کردستان، اظهار داشت: به استناد جزء (۱) بند الف، ماده (۲۷) قانون برنامه ششم توسعه، مقرر شده است که برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی از سال ۱۳۹۶ آغاز برنامه ششم توسعه تا سال ۱۴۰۱ پایان این برنامه در همه استان‌های کشور تدوین شود.

وی افزود: در هرسال برای تعدادی از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان (به ترتیب اولویت) برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالی تهیه و به تصویب شورای برنامه ریزی وتوسعه استان می رسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزود: براین اساس، در سال ۹۷ مطالعات توسعه ای برای ۱۶۷ مورد از روستاهای استان انجام شد که با همکاری دانشگاه کردستان این مطالعات اجرا در دست تدوین نهایی است.

نصراللهی زاده با بیان اینکه طی چهار سال آتی مطالعات ۶۶۸ روستای دیگر نیز انجام می‌شود، گفت: جلسه مشترک مدیران و کارشناسان این سازمان با مجریان طرح و ساکنین جوامع محلی برای هم اندیشی و اخذ نقطه نظرات و پیشنهادات در تدوین گزارشات نهایی این مطالعات برگزار می شود.

وی افزود: ضرورت دارد دانشگاه کردستان در پژوهشکده کردستان شناسی و گروه مطالعات راهبردی و توسعه، با مشارکت مجریان و ناظران طرح، کلینیک توسعه روستایی را ایجاد کند.

نصراللهی زاده گفت: امیدواریم دانشگاه کردستان به عنوان بزرگترین نهاد آموزشی استان به مرکز علمی برنامه ریزی توسعه استان در کنار سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسعه اقتصادی و اشتغالی روستایی را در اولویت مطالعات علمی داشته باشد و پایان نامه ها و رساله های دانشجویی را به این مسیر هدایت کند که مسائل مهم و اولویت دار توسعە استان مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: دولت نقش سیاستگذاری و راهبری توسعه را به عهده دارد و از مشارکت دادن جوامع بومی و محلی در تدوین و اجرای طرح های توسعه ای نباید غفلت کرد.

وی تاکید کرد: پس از انجام مطالعات توسعه ای، دانشگاهیان و نخبگان باید کماکان در کنار جوامع روستایی بعنوان مشاور و راهنما مدل‌های توسعه ای را اجرایی کنند.

۹۹۳۷ / ‏‬ ۳۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =