واحد صنعتی گرمسار ذخیره گاه ۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق بود

سمنان-ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۷۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق ذخیره شده در یک شرکت صنعتی شهرستان گرمسار کشف شد.

سرهنگ عبدالله حسنی روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر ذخیره مقدار زیادی سوخت در واحدی از شهرک صنعتی گرمسار، مأموران انتظامی این شهرستان پیگیر موضوع شدند.

وی با اشاره به تحقیقات اولیه و گزارش‌های دریافتی از سوی کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا، تصریح کرد: پس از کنترل و مراقبت‌های نامحسوس از سوی کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، این شهرستان موضوع تأیید شد.

وی، به هماهنگی‌های صورت گرفته بین پلیس، مرجع قضائی و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان گرمسار اشاره و خاطرنشان کرد: ۷۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق ذخیره شده در مخازن موجود در این واحد شرکت صنعتی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی این میزان سوخت قاچاق را بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال ارزش گذاری کردند و تاکنون یک نفر به عنوان متهم این پرونده دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شده است.

۸۸ میلیارد و ۸۲۳ میلیون و ۴۶۶ هزار ریال انواع کالای قاچاق در دو ماه ابتدایی سال ۹۸ در استان سمنان کشف شد.

به گزارش ایرنا، با نامگذاری سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «رونق تولید» مأموریت حساس و مهم برخورد با قاچاق کالا و ارز به طور ویژه در دستور کار امسال پلیس قرار گرفته است و برنامه‌های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ارتقا و بهبود فعالیت‌های این حوزه در قالب قرارگاه جهادی تجمیع می‌شود.

۹۸۹۱/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط