۱۱۰۰ پزشک معتمد معاینه  اولیه مشمولان را انجام می دهند

تهران- ایرنا- معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از به کارگیری ۱۱۰۰ پزشک نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در معاینه اولیه مشمولان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "رحمان علیدوست" روز دوشنبه اظهار داشت: براساس ماده ۴۱ قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولان وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یکی از پزشکان نیروهای مسلح یا پزشکان مورد اعتماد معاینه و سلامت جسمی و روانی آنان تایید شود.

وی ادامه داد: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و ۱۰۰ پزشک معتمد از بین پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص انتخاب پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان گفت: پزشکان نیروهای مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آیین نامه معافیت‌های پزشکی تسلط دارند و دسترسی وظیفه عمومی به این افراد بیشتر است؛ بنابراین در اولویت هستند.

وی عنوان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی برقرار شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مشمولان پس از تکمیل فرم خود اظهاری در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)، به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک است معرفی و در صورت تایید سلامت، مشمول برای اعزام به خدمت معرفی و همچنین در صورت عدم تایید سلامت به شورای پزشکی معرفی می‌شود.

سردار علیدوست خاطرنشان کرد: در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =